Svet

Situácia v Kenoshe si vyžaduje ďalší zásah: Trump vysiela federálne sily

„Nebudeme tolerovať rabovanie, podpaľačstvo, násilie a vymáhanie práva v amerických uliciach,“ Trump napísal na Twitteri v súvislosti s násilnými zrážkami medzi orgánmi činnými v trestnom konaní a demonštrantmi.

„Pošlem dnes federálne sily a národnú gardu do Kenoshy, aby obnovil zákon a poriadok!“, Trump pridal po rozhovoroch s guvernérom Wisconsinu Tony Eversom. Guvernér v utorok oznámil, že zvýši počet členov Národnej gardy, ktoré predtým zavolal do mesta, na 250.

Zdroj: SITA / AP / David Goldman

Tretí deň nepokojov v Kenoshi v stredu v noci boli zranení dvaja ľudia a ďalší boli zranení. Polícia v Antiochii v stredu informovala, že v tejto súvislosti zadržali 17-ročného chlapca pre vraždu.

„Úradníci okresu Kenosha dnes ráno vydali zatykač na osobu zodpovednú za tento čin a obvinili ho z úmyselnej vraždy prvého stupňa.“ povedala miestna polícia. Dodala, že mladý muž z Antiochie je momentálne vo väzbe v Lake District, kde čaká na výsluch, aby ho presunul z Illinois do Wisconsinu.

Situácia v Kenoshe

Zdroj: SITA / AP / David Goldman

Protesty v Kenoshi vypukli v nedeľu po tom, čo dvaja policajti zastrelili na chrbát neozbrojeného afrického Američana Jacoba Blaka, ktorý sa so svojimi tromi deťmi pokúšal dostať do svojho auta. Blake je momentálne v nemocnici v vážnom stave.

READ  AFRIKA: Prezident CAF Dr Motsepe sa po úspešnej návšteve piatich krajín stretol v Alžíri s alžírskym prezidentom Debonom

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close