Slavia Praha 1: 1 Rangers: Philippe Hellender získava výhodu majstrov škótskej Premier League Európskej ligy | Futbalové správy

Útok zblízka Philipp Helender priniesol Rangers Slavii Brockovej víťazstvo 1: 1 v prvom zápase ich remízy v Európskej lige z posledných 16 zápasov.

Domáci sa už čoskoro ujali vedenia šokujúcim zásahom Nicoly Stanciu, iba Rangers vyrovnali proti vývoju hry prostredníctvom pásky v 36. minúte Helender, keď diváci chytili rozhodujúci gól z diaľky.

Strana Stevena Gerrarda videla zvyšok konfliktu vo štvrtok pred druhým kolom v Ibraxe pred týždňom.

Ako sa Rangers dostali v Prox na vrchol

Rangers pricestovali do hlavného mesta Českej republiky tým, že cez víkend vyhrali svoj titul v škótskej Premiership, ale zároveň sa rozhodli urobiť túto špeciálnu sezónu ešte nezabudnuteľnejšou tým, že si udrží záujem o Európu.

Diváci však vedeli, aká ťažká výzva ich čaká v Eden aréne proti súperom, ktorí naposledy prišli o domov v európskom Interi Miláno pred dvoma rokmi – a toto uvedomenie sa čoskoro ukázalo, keď sa Slavia ujala vedenia v siedmej minúte.

Obrázok:
Nicola Stanciu zo Slavie oslavuje po strelení úvodného gólu svojej stránky (AP Photo / Peter David Josek)

Keď Peter Oleinka uvidel Stancia na ľavom okraji krabice, zostávalo len málo miesta, ktoré bolo treba zarezať, aby sa vytvoril priestor pre Rumunov, kým nenájdete pravý horný roh webu v pravom hornom rohu siete, Alan McGregor. mal svoju zostavu.

Zdá sa, že diváci boli v prvej štvrtine zápasu peší a rýchli, čo je odkazom ich víkendových osláv, ktoré by sa mali rovnať prvému pokusu o cieľ deväť minút pred polčasom.

Hodnotenie hráčov

Slavia Praha: Kolar (7), Bagh (6), Gudella (6), Jima (6), Boril (6), Sima (6), Stanciu (8), Diery (6), Provot (7), Olayinka (7), Kuchta (7)

Subs: Dorley (6), karneval (7), Linger (6)

READ  Zelenskyj víťazí dvojitým úderom od európskych spojencov

Strážcovia: McGregor (8), Patterson (7), Goldson (7), Helender (9), Parisick (7), Camara (7), Davis (6), Aribo (7), Hokej (6), Morelos (6), Kent (7)

Subs: Jungu (6), strecha (6), Orfield (7)

Muž zápasu: Philip Helender

Rangers zakrútili priamy kop v srdci oblasti a lopta našťastie poslala Connora Goldsona na neoznačený hokej Ionis v ďalekom rohu, potom dal gól na tanier Helendovi dopredu, takmer minul bránkovú čiaru.

Ak mali diváci to šťastie, že išli do brejku, vytvorili si v druhej tretine oveľa vylepšený scenár, keď Ryan Kent vynútil fantastickú dorážku v strede brány od brankára Ondreja Kolára.

Tímové správy

Slavia Brock urobila iba jednu zmenu z tímu, ktorý v posledných 32 zdolal Leicester, spomenul Thomas Toles.

Šéf Rangers Steven Gerrard chcel ísť s rovnakým tímom XI, ktorý sa začal sobotnou výhrou 3: 0 nad S. Mirrenom v Ibraxe, za škótskych šampiónov korunovali stranu Glasgow.

Rangers však nakoniec dlžili 39-ročnému McGregorovi niekoľko faulov po tom, čo hlavný brankár potiahol vzrušujúci stopkový kop na poslednú chvíľu, aby nahradil hlavičku strely z bezprostrednej blízkosti Lucasa Masobusta.

Dnes zistíme, aké dôležité je to neskoré ukladanie, keď oba tímy idú o týždeň hore nohami na druhú koľaj.

PRAHA, ČESKÁ REPUBLIKA - 11. marca: Rangers & # 39;  Alan McGregor zachránil neskoro v 16. etape kola Európskej ligy UEFA medzi Slaviou Brock a Rangers 11. marca 2021 na štadióne Sinobo v Prahe.  (Foto: Lucas Capone / SNS Group)

1:05

Po pomoci Rangers pri remíze je Chris Boyd označovaný za jedného z najlepších britských brankárov Alana McGregora

Rangers lámu svoje české figúrky kačica-apta

• Rangers urobili prvé rozhodnutie v európskej súťaži strán z Českej republiky, keď v predchádzajúcich troch zápasoch ako tento nikdy nestrelili gól.
  • Slavia Brock vyhrala svojich posledných päť vyraďovacích zápasov Európskej ligy UEFA (T2L3), všetkých päť proti Britom (Chelsea a Leicester).
  • Rangers skórovali vo všetkých svojich posledných 23 po sebe idúcich zápasoch (W18 D5 L1), z ktorých posledná bola čistá prehra s Livingstonom (0: 0) v auguste 2020 (0: 0).
  • Rangers strelili v tejto sezóne Európskej ligy UEFA viac gólov ako ktorýkoľvek iný tím (12).
  • Vyrovnávač Rangers od Philippe Hellendera je ôsmym gólom škótskeho tímu v tejto sezóne obrancu Európskej ligy UEFA, čo je viac ako ktoréhokoľvek iného tímu.
  • Nicola Stanciu z tímu Slavia Prox sa priamo zúčastnil na deviatich zo svojich 11 domácich zápasov Európskej ligy UEFA s deviatimi gólmi (päť gólov, štyri asistencie) – v skutočnosti 75% jeho účasti v tomto turnaji bolo na domácej pôde (9/12 ).

Čo povedal manažér …

Šéf Rangers Steven Gerrard: „Myslím si, že to bolo spravodlivé rozhodnutie a všetko sme dali fyzicky dnes večer po týždni, ktorý sme dostali.“

„Môže to byť najťažšia opozícia, ktorej môžeme čeliť pri hraní so skutočne vysokou intenzitou, a sú to silný tím, ktorý vyšiel z blokov veľmi rýchlo.“

„Po zlom alebo pomalom začiatku som si myslel, že sme vždy urobili lepšie, aby sme sa vrátili späť do hry, dostali sme nejaké šance, dostali nejaké šance a celkovo si myslím, že to bolo budúci týždeň spravodlivé rozhodnutie.“

„Počúvajte, v tejto chvíli je veľmi ťažké dosiahnuť výsledky. Stačí sa pozrieť na škótsku históriu, aby ste o nej vedeli.“

„Prichádzame proti tímu s fantastickým domácim rekordom, ktorý je na domácej pôde neporaziteľný. Takže vieme, že veľká výzva je proti silnému tímu, ktorý chce hrať s väčšou intenzitou.“

„Museli sme byť na to pripravení, ale po týždni to bolo také ťažké. Úcta hráčom, vyhrnuli si košele a kopali.“

Muž zápasu – Philip Helender

Vysoký center sa vo štvrtok vrátil nielen k brilantnému a vyleštenému displeju na zadnej strane Rangers, ale tiež pomohol udržať útočníkov Slavie Brock väčšinou v Perzskom zálive.

Švédsky internacionál však strelil aj najľahší gól svojho života na správnom mieste v pravý čas, bol však jedným z najdôležitejších, ktorý pomohol jeho tímu získať cennú remízu 1: 1 v Prahe. A kľúčový cieľ.

Ak Helender a jeho spoluhráči budúci týždeň dokážu mlčať, Rangers budú mať väčšiu šancu na postup do štvrťfinále európskeho turnaja druhého stupňa.

Čo bude ďalej?

Obe strany sa opäť stretnú budúci štvrtok pri druhom zápase v Ibraxe, hra sa začne o 20:00.