šport

Slavia Praha zápas zrušila, pretože slovenskí súperi hrali s ruským tímom

PRAHA (AP) — Slavia Praha zrušila prípravný zápas proti Slovensku Bratislava, keďže slovenský majster odohrá prípravný zápas s ruským Dynamom Moskva.

Slovan, ktorý sa v budúcomesačnom play-off Európskej konferenčnej ligy stretne so Sturm Crossom, odohral v utorok priateľský zápas počas tréningového kempu v Katare.

„Zdá sa, že máme iný pohľad na vojnu (proti Ukrajine),“ povedal šéf predstavenstva Slávie Jaroslav Dvordič.

Český klub si namiesto toho zahrá s iným slovenským tímom Slade Moravs a výťažok venuje Ukrajine. okupované Ruskom Pred takmer dvoma rokmi.

Sloven v stredajšom vyhlásení argumentoval, že Dynamo hraním neporušilo žiadne pravidlá. Generálny riaditeľ Ivan Gmodrič mladší uviedol, že klub odmietol obvinenie, že „akýmkoľvek spôsobom legitimizuje vojenský konflikt“.

„Sme proti akejkoľvek vojne,“ povedal.

Kmotrík povedal, že športovci by nemali byť diskriminovaní pre svoju národnosť alebo pôvod, a povedal, že je správne, že Rusi môžu súťažiť na tenisových turnajoch NHL či WTA a ATP.

Ruské kluby majú od invázie zákaz vstupu do európskych súťaží. Ukrajinské tímy musia hrať v zahraničí.

Keď sa UEFA a jej prezident Aleksander Čeferin v septembri rozhodli opätovne začleniť ruské národné tímy do 17 rokov do svojich súťaží, vyvolalo to odpor niektorých európskych členských konfederácií. UEFA návrh stiahla do dvoch týždňov.

___

AP Football: https://apnews.com/hub/Soccer

READ  Priamy prenos a predpovede turnaja WTA Rabat Open 2022 Kugova V Horizon

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close