Svet

Sledovanie tankov: Satelitné snímky odhaľujú, ako Izrael rozrezal Gazu na dve časti | Svetové novinky

Nie je jasné, ako ďaleko izraelská armáda vstúpila do mesta Gaza.

Miestne médiá informovali, že vojaci vstúpia do mesta do 48 hodín, ktoré bolo zablokované. Mesto Gaza je viac zastavané ako oblasti, kde sa doteraz pohybovali izraelské jednotky, čo by mohlo spomaliť ich postup.

Vojenský analytik Sky Sean Bell povedal:V tejto chvíli nie je jasné, aký je izraelský vojenský motív útoku na mesto Gaza.

A dodal: „Mestské boje môžu byť nebezpečnou operáciou, pretože terén uprednostňuje obranu.“

Izraelská armáda zverejňuje pravidelné aktualizácie online, vrátane záberov z bitky, ale pokračujúce ostreľovanie sťažuje nezávislé pochopenie rozsahu a dopadu izraelskej operácie po viacerých výpadkoch telefónov a internetu v Gaze.

Izraelská armáda uviedla, že trasa bude naďalej umožňovať obyvateľom severu utekať do južnej časti Gazy.

Viac ako 10 000 Palestínčanov bolo zabitých od útokov v Izraeli zo 7. októbra, pri ktorých militanti Hamasu zabili viac ako 1 400, podľa ministerstva zdravotníctva v Gaze kontrolovaného Hamasom.

The Údaje a forenzná analýza Tím je multitalentovaná jednotka, ktorá sa venuje poskytovaniu transparentnej žurnalistiky od Sky News. Zhromažďujeme, analyzujeme a vizualizujeme údaje, aby sme mohli rozprávať príbehy založené na údajoch. Spájame tradičné možnosti podávania správ s pokročilou analýzou satelitných snímok, sociálnych médií a iných informácií s otvoreným zdrojom. Naším cieľom je lepšie vysvetliť svet prostredníctvom multimediálneho rozprávania a zároveň ukázať, ako sa robí náš časopis.

READ  Kubáncov prilákali do ruskej armády vysoké platy a pasy

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close