Svet

Zhromaždenie AU 2063 nalieha na politiku, technologické investície pre rozvoj Afriky

Autor: Justina Ada

Delegácia Africkej únie Agenda 2063 odporúča implementovať politiky a investovať do technológií na podporu globálnej konkurencieschopnosti a udržateľného hospodárskeho rastu v Afrike.

Predseda zhromaždenia, Stephen Benjoel, vyzval v pondelok na tlačovej konferencii v Abuji pri príležitosti osláv Dňa Africkej únie 2024 v rámci témy „Výučba africkej relevantnosti pre 21. storočie“.

Benjoel poukázal na dôležitosť Africkej únie Agenda 2063, ktorej cieľom je dosiahnuť inkluzívny a trvalo udržateľný rozvoj v celej Afrike.

„Uvedomujeme si, že najväčšou výzvou Afriky je implementácia politiky. Aby sme to vyriešili, usilovne pracujeme s rôznymi vládami a zainteresovanými stranami.

„Náš prístup zahŕňa zber údajov, udeľovanie ocenení a vyznamenaní, zabezpečenie strategického financovania prostredníctvom medzinárodných a regionálnych partnerov a zväčšovanie kritických problémov s cieľom zabezpečiť pokrok.

„Naším cieľom nie je byť len diplomatmi, ale aj dôstojne pre Afriku a pozdvihnúť náš kontinent do nových výšin,“ povedal.

Oznámil tiež, že zhromaždenie udelí vymenovanie veľvyslancov 24. až 25. júla s cieľom zosúladiť obnovený program dôvery súčasnej vlády s Agendou 2063 Africkej únie.

„Veríme, že prostredníctvom úplnej gramotnosti a vzdelania môžeme Afričanom umožniť súťažiť na celom svete a dosiahnuť naše spoločné ciele,“ dodal.

Dr. Mustapha Adeolu, generálny riaditeľ Chartered Information and Strategy, zdôraznil, že je potrebné, aby Nigéria znížila svoju závislosť od nerastov a viac investovala do technológií, aby udržala krok s rozvinutými krajinami.

„Je potrebné, aby sme zaviedli technológiu. Naše univerzity musia začať ponúkať kurzy, ktoré poskytujú lepšie vzdelanie pre budúcich Afričanov, ako je umelá inteligencia, získavanie údajov a myslenie na údaje.

„Tieto kurzy môžu formovať Afriku a priviesť nás tam, kde chceme byť do roku 2063. Naše univerzity musia študentom pridať hodnotu, aby prestali študovať ako uchádzači o zamestnanie a stali sa tvorcami pracovných miest,“ povedal.

READ  Namíbia zaznamenáva pozitívnu obchodnú aktivitu v období január až jún

Zástupca zhromaždenia Joseph Ibe zdôraznil, že Nigéria má kapacitu a inteligentný ľudský kapitál na to, aby premenila výzvy kontinentu na udržateľný ekonomický rast.

„Preto sa to snažíme napraviť. Naša mládež je vykoľajená, pretože prijímame veci, ktoré nie sú africké, a snažíme sa nimi stať.

„Afričania musia pochopiť, aké dôležité je vzdelávať sa v 21. storočí, aby splnili ciele a ašpirácie AÚ 2063,“ povedal.

Vedúca oddelenia komunikácie a vzťahov s verejnosťou na Africkej škole diplomacie a medzinárodných vzťahov, pani Amarachikwu Tekula-Orakwe, uviedla, že ocenení budú slúžiť ako veľvyslanci rady.

„Myšlienkou je udeľovať tituly veľvyslancov jednotlivcom na základe ich úspechov v rôznych profesiách. Pripojia sa k nám pri hostení Rady veľvyslancov AÚ Agenda 2063,“ povedal (NAN).

Upravila Halima Sheji

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close