Hlavné správy

Slováka Roberta Figa prepustili z nemocnice

BRATISLAVA – Slovenský populistický premiér Robert Figo bol prepustený z nemocnice, kde sa liečil. Pokus o vraždu.

Riaditeľka nemocnice v centre Banskej Bystrice Miriam Lapuniková v piatok uviedla, že Figa previezli k nej domov, kde sa zotavuje z útoku.

Figo žije v hlavnom meste Bratislave.

Lapuniková poďakovala Figovi vo vyhlásení za to, že je „slušným pacientom“.

Figo sa zotavuje z viacerých rán po strele do brucha, keď 15. mája pozdravil svojich priaznivcov v meste Handlová, asi 140 kilometrov severovýchodne od hlavného mesta Bratislavy.

Video ukazovalo muža, ktorý kráčal vpred, načiahol sa, aby si potriasol rukou, keď päťkrát vystrelil, a priblížil sa k ľuďom zhromaždeným na barikádach.

Figo okamžite podstúpil päťhodinovú operáciu na ošetrenie viacerých strelných poranení, po dvoch dňoch nasledovala dvojhodinová operácia na odstránenie mŕtveho tkaniva z jeho strelných rán.

Krajinský špeciálny trestný súd v Pessinocu nariadil podozrivému, ktorý bol obvinený z pokusu o vraždu, Musí byť za mrežami.

Prokurátori povedali polícii, aby verejne neidentifikovala podozrivého ani nezverejňovala podrobnosti o prípade.

Vládni predstavitelia pôvodne uviedli, že sa domnievajú, že išlo o politicky motivovaný útok „osamelého vlka“, neskôr však oznámili, že „tretia strana“ mohla byť zapojená „konajúc v záujme páchateľa“.

Ficova vláda sa o to snažila Úprava verejnoprávneho vysielania – Kritici uviedli, že tento krok poskytne vláde plnú kontrolu nad verejnoprávnou televíziou a rozhlasom. To spolu s ním Plánuje novelizovať Trestný zákon Odvolanie špeciálneho protikorupčného prokurátora viedlo oponentov k obavám, že Slovensko zvedie ešte autoritárnejšou cestou.

READ  Slovenský líder hovorí, že dialóg s Ruskom by nemal viesť k ťahaniu červených čiar

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close