Ekonomika

Slovenská ekonomika rástla v druhom kvartáli rýchlejšie, ako sa predpokladalo

Analýza

Foto Zerbor / Shutterstock.com

Slovenská ekonomika v druhom štvrťroku 2023 medziročne vzrástla o 1,5 %, čím prekonala prognózy trhu a tempo rastu z predchádzajúceho štvrťroka na úrovni 1 %, ukázal v utorok predbežný odhad Štatistického úradu SR (SÚSR) so sídlom v Bratislave.

Zaznamenala desiaty štvrťrok po sebe ekonomický rast podporený zvýšenými investíciami a výrazným prebytkom zahraničného obchodu.

Na sezónne upravenej štvrťročnej báze sa hrubý domáci produkt (HDP) zvýšil o 0,4 % po 0,3 % expanzii v predchádzajúcom trojmesačnom období.

Podporte Budapest Business Journal

Budovanie žurnalistického biznisu hodného svojho mena je nákladná záležitosť. Vydavatelia, redaktori a reportéri Budapest Business Journal sa už 27 rokov snažia prinášať obchodné správy, ktoré fungujú, informácie, ktorým môžete dôverovať, pravdivé, presné a bez strachu a priazne.

Novinárske spoločnosti po celom svete sa snažili nájsť obchodný model, ktorý by im umožnil naďalej vynikať bez toho, aby ohrozili ich výkonnosť. Nedávno niektorí experimentovali s myšlienkou zapojiť svojich najdôležitejších zainteresovaných strán, svojich čitateľov.

Rovnakú príležitosť chceme ponúknuť aj našim čitateľom. Chceme vás pozvať, aby ste nám pomohli dodávať kvalitný obchodný časopis, ktorý potrebujete. Stlačte naše tlačidlo podpory BBJ a môžete si vybrať, koľko a ako často budete posielať svoje príspevky.

READ  Ministerstvo Európy a zahraničných vecí

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close