Ekonomika

Slovenská juniorská koalícia hrozí odchodom z vlády

(Reuters) – Mladší partner v slovenskej vládnej koalícii, liberálna strana SaS, v stredu pohrozil odchodom z vlády, ak minister financií Igor Matovič neodstúpi do konca augusta.

SaS má v 150-člennom slovenskom parlamente 19 poslancov a jej odchod by zbavil vládu premiéra Eduarda Hegera o väčšinu. Matovič je lídrom premiérovej strany Oľano.

„Najväčší problém v našej koalícii sa volá Igor Matovič… Problém by mal riešiť premiér Eduard Heger, žiaľ, nič sa nestalo,“ povedal na televíznej tlačovej konferencii po stretnutí vedenia svojej strany líder SaS a minister hospodárstva Richard Sulík.

Šulič povedal, že jeho strana odstupuje od koaličnej zmluvy a do konca augusta chce vypracovať novú zmluvu, ktorá by Matoviča nezaradila do vlády.

Zulík sa často stretával s Matovičom a v júni sa minister financií opieral o krajne pravicových opozičných poslancov, aby schválili návrh zákona, ktorý má pomôcť ľuďom postihnutým vysokými cenami energií a rastúcou infláciou.

Hegerovo OĽaNO vo vyhlásení zverejnenom pred vyhlásením SaS odmietlo Matovičov odchod z vlády s tým, že nepodporí predčasné voľby.

V komentári zverejnenom na facebookovej stránke OĽaNO Heger vyzval k stabilite a uviedol, že vláda iniciovala reformy a programy, ktoré sú pre krajinu pozitívne a ktoré treba dokončiť. Súčasná vláda nastúpila do úradu v marci 2020.

(Správa Roberta Mullera Strih Gareth Jones a Jane Merriman)

READ  Pokles ropy v dôsledku globálnych ekonomických obáv pred hlasovaním EÚ o ruskom ropnom embargu

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close