Ekonomika

Slovenskí liberáli prezentujú manifest na konferencii strany

2. septembra člen strany ALDE Progresívne Slovensko Strana sa zišla na konferencii pred voľbami na Slovensku 30. septembra.

Líder strany a podpredseda Európskeho parlamentu Michael Simeka, europoslanec Predložil volebný program strany s názvom Plán pre budúcnosť. Súčasťou dňa budú tri odborné panelové diskusie a verejná diskusia o kľúčových témach pre Slovensko a Európu.

Šimeka vo svojom prejave upozornil na príležitosť strany zjednotiť slovenskú politickú scénu: „Konečne potrebujeme politikov, ktorí budú počúvať svojich partnerov, spolupracovať a trpezlivo hľadať kompromis. A potrebujeme schopnosť vidieť veci.“

„O plánoch nemôžeme len hovoriť, dokážeme ich trpezlivou každodennou prácou a dôrazom na realizáciu pretaviť do reality. Presne túto kvalitu chceme priniesť do slovenskej politiky, ktorá je kľúčom k lepšej budúcnosti našej krajiny.“

„Som hrdý na plán do budúcnosti. Má tri jasné priority – reštart slovenskej ekonomiky, dať do poriadku slovenské zdravotníctvo a zmeniť celkovú sociálnu situáciu tak, aby ľudia zo Slovenska neodchádzali, ale začali sa vracať.“

Desaťbodový plán strany do budúcnosti sa zameriava aj na témy ako dane, MSP, bývanie, verejná doprava, platy učiteľov, rodová rovnosť, podpora detí či zelená energia.

Šimečka a spol Tamara Stolová Vo verejnej diskusii s obyvateľmi Trenčína vystúpi 7. septembra, keďže strana pokračuje v zhromažďovaní myšlienok a názorov občanov pred voľbami. 10. septembra podpredsedovia strán Michael Trouben A Tomáš Valášek Pokračujte v rozhovore v Trnave.

Tento článok je informatívnou aktualizáciou o nedávnych aktivitách členov strany ALDE. Strana ALDE neposkytla žiadnu finančnú podporu na uvedené aktivity.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close