šport

Slovensko 0:2 Rakúsko: Christoph Baumgartner strelil hosťom najrýchlejší medzinárodný gól v histórii

Christoph Baumgartner strelil najrýchlejší gól v medzinárodnom futbale šesť sekúnd po tom, čo Rakúsko v Bratislave zdolalo Slovensko.

Dvadsaťštyriročný stredopoliar sa z výkopu vyhol trom výzvam a prízemnou strelou prestrelil domáceho brankára Martina Dúbravku.

Jeho úsilie bolo na druhom mieste po útoku Lukasa Podolského za Nemecko proti Ekvádoru v roku 2013.

Neskorý gól Andreasa Weimanna spečatil výhru pre stranu Ralfa Rangnicka.

Keď Florian Wirtz dal v sobotu večer vo Francúzsku náskok Nemecka, Baumgartnerovo pozoruhodné úsilie sa takmer vyrovnalo s 25-yardovým úsilím, ktoré akoby odrazilo Diota Upamecana predtým, ako odrezalo spodnú časť brvna.

Medzitým Rakúsko, ktoré v utorok vo Viedni hostí Turecko, vyhralo štyri zápasy v rade, keďže sa pripravuje na tohtoročné letné Euro v Nemecku.

V hlavnom meste Slovenska nemohli začať lepšie, Baumgartner z RB Leipzig mával na oslavu so svojimi spoluhráčmi.

To bolo o dve sekundy rýchlejšie ako gól Davida Gualtieriho do siete San Marína po ôsmich sekundách v kvalifikácii na majstrovstvá sveta v roku 1993, ktorým omráčil Anglicko, a gól Christiana Bentekeho do siete Belgicka proti Gibraltáru v roku 2017.

Prvý gól zaznamenaný v Premier League bol 7,69 sekundy Shanea Longa za Southampton proti Watfordu v roku 2019.

Roy Mackay je držiteľom tohto rozdielu v Lige majstrov, keď našiel sieť po 10,12 sekundách pre Bayern Mníchov v druhom zápase zápasu s Realom Madrid v marci.

Medzitým vo februári Ryan Hall z Croydon FC strelil úžasný gól priamo z výkopu v zápase proti Cockfosters v London Senior Trophy, ktorý neligový tím dokončil za 2,31 sekundy.

Guinnessova kniha rekordov však nemôže potvrdiť, že ide o oficiálny rekord najrýchlejšieho streleného gólu z výkopu, keďže nesledujú góly mimo profesionálneho futbalu.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close