šport

Slovensko 0:2 Rakúsko: Christoph Baumgartner strelil hosťom najrýchlejší medzinárodný gól v histórii

Christoph Baumgartner strelil najrýchlejší gól v medzinárodnom futbale šesť sekúnd po tom, ako Rakúsko v Bratislave zdolalo Slovensko.

Dvadsaťštyriročný stredopoliar sa vyhol trom výzvam z výkopu a prízemnou strelou prepálil domáceho brankára Martina Dúbravku.

Jeho úsilie bolo na druhom mieste po útoku Lukasa Podolského za Nemecko proti Ekvádoru v roku 2013.

Neskorý gól Andreasa Weimanna spečatil výhru pre stranu Ralfa Rangnicka.

Baumgartnerovo pozoruhodné úsilie sa takmer vyrovnalo Florianovi Wirtzovi, keď v sobotu večer presadil Nemecko vo Francúzsku s 25-yardovým úsilím, ktoré akoby odrazilo Diota Upamecana predtým, ako odrezal spodnú stranu brvna.

Medzitým Rakúsko, ktoré v utorok vo Viedni hostí Turecko, vyhralo štyri zápasy v rade, keďže sa pripravuje na tohtoročné letné Euro v Nemecku.

V hlavnom meste Slovenska nemohli začať lepšie, keď Baumgartner z RB Leipzig odišiel oslavovať so svojimi tímovými kolegami.

To bolo o dve sekundy rýchlejšie ako gól Davida Gualtieriho po ôsmich sekundách v kvalifikácii majstrovstiev sveta v San Maríne, kde ohromil Anglicko v roku 1993, a gól Christiana Bentekeho za Belgicko proti Gibraltáru v roku 2017.

Prvý gól zaznamenaný v Premier League bol 7,69 sekundy Shanea Longa za Southampton proti Watfordu v roku 2019.

Roy Mackay je držiteľom tohto rozdielu v Lige majstrov, keď našiel sieť po 10,12 sekundách pre Bayern Mníchov v druhom zápase zápasu s Realom Madrid v marci.

Medzitým, vo februári, Croydon FC Ryan Hall Hneď z úvodu strelil nádherný gól Neligový tím dosiahol v zápase s Cockfosters v London Senior Trophy 2,31 sekundy.

Guinessova kniha rekordov však nemôže potvrdiť, že ide o oficiálny rekord najrýchlejšieho streleného gólu z výkopu, keďže nesledujú góly mimo profesionálneho futbalu.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close