šport

Farba hokeja: Diop sleduje olympijské hry s francúzskym národným ženským tímom

Noahova láska k Francúzsku pramení z jeho rodinného zázemia. Má dvojité americko-francúzske občianstvo prostredníctvom svojho otca Ibrahima Diopa, ktorý má senegalské, francúzske a americké občianstvo, a jeho matky Natalie Kissinger, Američanky z Wisconsinu.

Noah doma navštevuje francúzsku medzinárodnú školu a plynule hovorí týmto jazykom. Pôvodne jej však umožniť hrať vo Francúzsku nebolo ľahké pre jej rodičov ani vedenie trénerského centra.

„Myslím, Noah bol môj prvorodený,“ povedal Diop. „Spočiatku sme sa tam snažili dostať, ale logistika bola veľmi náročná. Chcel som sa uistiť, že je v bezpečí – mama a otec nebudú v kúte.“

Predstavitelia tréningového centra boli zvedaví, ako sa americký hráč prispôsobí hraniu a životu v zahraničí.

„Nestáva sa vám každý deň, keď vám zavolá americká mama: Moja dcéra má dve národnosti a chce hrať za Francúzsko,“ povedal Chauvin.
„Zvyčajne chcú hrať za USA Hockey a my tomu rozumieme.“ Bolo to trochu prekvapujúce, ale keď spoznáte Noaha a Noahovu rodinu, uvedomíte si, že Francúzsko je pre nich veľmi dôležité.

Noah pri prvom príchode do centra priznáva trochu bezdomovectva, ale to rýchlo vyprchalo a nahradilo ho vzrušenie zo zažitia niečoho nového.

Diop zmiernila obavy svojich rodičov a zistila, že v Paríži sú príbuzní, ktorí môžu vidieť Noaha.

„Bola to pre neho skvelá príležitosť, aby ich skutočne lepšie spoznal,“ povedala. „Minulý rok sme tam mohli usporiadať Deň vďakyvzdania, takže jej francúzsky bratranec tam mohol zažiť americkú tradíciu.“

Keď sa Nova snaží pripojiť k francúzskemu ženskému národnému tímu, dúfa, že sa kvalifikuje na olympijské hry Miláno-Cortina v roku 2026. Francúzsko je momentálne na 13. mieste v ženskom rebríčku IIHF.

Povedal, že by to bola skvelá príležitosť hrať na olympiáde. „A to miesto je vysnívaným miestom, kam som vždy chcel ísť. Bude naozaj skvelé ísť tam a zahrať si hru, ktorú milujem od svojich 7 rokov.“

READ  Anaheim Ducks preradil Paola Regentu

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close