šport

Tu je to, čo očakávam od Golden Knights v zápase nováčikov v roku 2023

(Foto kredit: fotograf SinBin.vegas Brandon Andreasen)

Prvýkrát odkedy Vegas 13. júna zdvihlo Stanleyho pohár, hráči Golden Knights vkročia na ľad, aby si zahrali hokejový zápas proti inému tímu.

Áno, je to naťahovačka, ale hej, skutočný hokej je tak blízko, že mi to prejde.

Dnes večer je to prvý z troch zápasov Golden Knights na tohtoročnom nováčikovskom turnaji vo Vegas a Hendersone. Nováčikovia VGK budú dnes večer čeliť Anaheim Ducks a zajtra San Jose Sharks v Dollar Lone Center a Colorado Avalanche v pondelok v City National Arena.

Súpiska Vegas obsahuje 17 výberov z draftu, vrátane 1. kola Brendana Brisona a 2. kola Matyasa Sabovaleva a Daniila Čajku. Tu je to, čo chcem vidieť od skupiny tento víkend.

Je čas, aby si Yakubovia skutočne urobili meno

Golden Knights na drafte 2021 využili výbery v 4. kole na hráčov s krstným menom Jakub. Prvým, koho Jakub zvolil, bol Jakub Brabenek z Česka. Vo svojich prvých niekoľkých kempoch s Golden Knights bol dobrý, ale toto leto vo vývojovom kempe bol trochu slabý. Druhý Jakub, Jakub Demek, nemá na ľade Las Vegas veľa času. Pre zranenie vynechal niekoľko kempov, vrátane tohto letného dev kempu. Keď však bol na ľade za WHL či Slovensko, bol na tom najlepšie. Silný forvard by mal konečne dostať reálnu šancu presadiť sa v drese VGK a to by ho mohlo posunúť v rebríčku perspektív. Minimálne očakávané minimum pre oboch Jakubov v týchto troch zápasoch je jeden bod na zápas.

Šanca pre Lucasa Cormiera ukázať svoju zrelosť

Pokiaľ ide o maličkého obrancu v 3. kole, korčuľovanie a útok nie sú otázkou. Už zajtra by mohol vstúpiť na ľad v NHL a na hokejke nebude vyzerať nevhodne. Predsezóna 2022 však bola pre obranu Cormier hororovou šou, čo sa dalo očakávať. Teraz, po celej sezóne v AHL a pôsobení ako Black Ace, musí Cormier ukázať, čo sa v týchto zápasoch naučil. Nemali by existovať problémy s polohou, nemali by existovať problémy s multiplicitou, nemali by existovať problémy s rozhodovaním. Urobte to všetko a prvý útok obrancu Daniela Miromana bude ohrozený.

READ  Meja Ortengren, prvý kariérny úspech na LET

Stojí v ďalšej vlne

Žiaľ, David Edstrom, výber v prvom kole Golden Knights v posledných dvoch draftoch, tento týždeň nebude s tímom (je späť vo Švédsku a pripravuje sa na nadchádzajúcu sezónu v SHL). Existuje však niekoľko hráčov, ktorí by sa o svojej budúcnosti mohli vyjadriť už tento víkend. Sedem hráčov draftovaných v rokoch 2022 a 2023 bude vyhovovať Golden Knights, a hoci sa od žiadneho z nich nič neočakáva, víťazstvo ako najmladšieho hráča má veľký vplyv. Najpravdepodobnejšie, že tento úder unesie v 2. kole Matyas Sabovalev. Včera nám povedal, že pribral na váhe, čo z neho urobilo oveľa lepšieho hráča v každej oblasti ľadu. Už teraz je defenzívnym vytrvalcom, ak Sabovalev teraz môže ukázať svoju fyzickú prítomnosť, bude to obrovský krok v jeho vývoji. Ďalšími šiestimi sú Jordan Gustafsson, Patrick Quay, Ben Hemmerling, Matthew Catford, Thomas Uronen a Artu Karki. Dúfame, že sa o niektorých z nich porozprávame v pondelok večer.

Nedajte sa oklamať

Vo všeobecnosti mi na výsledkoch týchto hier vôbec nezáleží. Ako obhajca Stanley Cupu však tím so 17 výbermi v drafte, ktorý prehral tri zápasy v rade s konferenčnými rivalmi, nie je dobrý vzhľad. Je zrejmé, že to z dlhodobého hľadiska nebude dávať veľký zmysel, ale fond vyhliadok VGK vyzerá trochu stroho a prehra v týchto hrách to nepochybne potvrdí. Ľudia po celom svete čakajú na zánik Golden Knights a tri prehry im uľahčia plánovanie budúcnosti. Vyhrajte hru a zatvorte ich všetky.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close