šport

Slovensko oznámilo 32-členný provizórny káder na Euro 2024; Milan Škriniar a ďalší

Falcons budú mať v Európe tvrdú konkurenciu.

Slovenský manažér Francesco Calzona oznámil svoj predbežný 32-členný káder na finále Eura 2024 v Nemecku. Zoznam, ktorý sa musí do 7. júna zredukovať na 26 hráčov, obsahuje niekoľko zaujímavých výberov s výrazným vplyvom talianskej Serie A.

Stalo sa tak po tom, čo sa Slovensku podaril pozoruhodný výkon – kvalifikácia na tri ME za sebou! Na Euro 2016 sa prebojovali do osemfinále a potom vypadli v skupinovej fáze Euro 2020.

Zatiaľ čo Falcons sa nezúčastnili na posledných majstrovstvách sveta v Katare (jediné vystúpenie na majstrovstvách sveta prišli v roku 2010 a dostali sa do osemfinále), taliansky tréner Francesco Calzona vzbudil novú dôveru od prevzatia v novembri 2022.

Počas kvalifikácie odovzdali Portugalsku dva tesné zápasy, čím ukázali svoju odolnosť a budú dúfať, že ich skúsené jadro dokáže posunúť späť do vyraďovacích kôl. Nie je to žiadnym prekvapením, pretože Calzona počas sezóny týchto hráčov pozorne sledovala.

Jednoznačným plusom je začlenenie maestra stredu poľa Neapolu Stanislava Lobotku. Zaručený štartér pre klub a krajinu, Lobotkove skúsenosti a vyrovnanosť v centre parku budú životne dôležité pre nádeje Slovenska na Euro 2024.

Lobotku zo Serie A dopĺňajú obrancovia Norbert Giomber (Salernitana) a Adam Obert (Cagliari), stredopoliar Ontrej Duda a senzácia mladého útočníka Tomas Suslov, obaja z Hellasu Verona.

Pri pohľade na pozíciu kádra vyzerá Calzona v strede poľa dobre zásobená, s dobrou kombináciou skúseností a mladosti. S etablovanými strelcami a zaujímavými mladými potenciálnymi hráčmi sú sľubné aj možnosti útočenia.

Otázkou však zostáva bezpečnosť. Zatiaľ čo Hanko je skala, má obavy nájsť spoľahlivého partnera, pričom Giomber a Obert čelia tvrdej konkurencii o miesto štartu.

Posledný 26-členný káder Calzony bude zaujímavé sledovať. Nasledujúcich pár týždňov bude rozhodujúcich pre tých, ktorí chcú urobiť konečný rez, s niektorými ťažkými rozhodnutiami, najmä v defenzívnom fronte.

Slovensko sa ocitlo v konkurenčnej skupine po boku Ukrajiny, Rumunska a Belgicka. Hoci pokrok je výzvou, dobre naštudovaná a odhodlaná slovenská strana pod vedením Caljony môže spôsobiť rozrušenie alebo dva.

Celkovo má Slovensko dobrý mix mladosti a skúseností. Vplyv na Serie A je zaujímavý a konečný výber tímu bude kľúčový pre cestu Slovenska na Euro 2024.

Provizórny káder Slovenska na EURO 2024

Brankári: Martin Dúbravka (Newcastle United), Marek Rodák (Fulham), Henrich Rawas (New England Revolution), Dominik Tagák (FC Spartak Trnava)

Obrancovia: Peter Pekaric (Hertha Berlín), Milan Škriniar (Paríž Saint-Germain), Norbert Kiomber (Salernitana), David Hanko (Feyenoord Rotterdam), Denis Vavro (FC Kodaň), Vernon De Marco (Hatta), Michael Tomic (Slavia Praha), Adam Obert (Cagliari), Matúš Gmet (AS Trenčín), Sebastian Koza (Spartak Trnava)

Stredopoliari: Juraj Kuka (Slovinsko Bratislava), Ontrej Duda (Hellas Verona), Patrik Hrosowski (Racing Genk), Stanislav Lobotka (Neapol), Matúš Pero (VFL Bochum), Laszlo Beneš (Hamburg SV), Jakub Kadák (Dominik Lucerne), (AS Trenčín), Tomáš Rigo (Baník Ostrava)

Dopredu: Robert Posenič (Bovista), Lukáš Haraslin (Sparta Praha), Thomas Suslov (Hellas Verona), Ivan Schranz (Slavia Praha), David Strelec (slovinská Bratislava), David Ďuriš (Ascoli), Robert Bolívka (Dugla Panská Bystrica), (Liberec ), Leo Sauer (Feyenoord Rotterdam)

Sledujte Khel Now a získajte ďalšie aktualizácie Facebook, TwitterA Instagram; Stiahnite si Khel teraz Aplikácia pre Android Alebo Aplikácia pre iOS A pridajte sa k našej komunite telegram.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close