šport

Vladimír Weiss: Chcem sa vrátiť na klubovú úroveň

dnes 15:00
|

Po päťročnej anabáze na lavičke gruzínskej futbalovej reprezentácie sa chce Vladimír Weiss vrátiť na klubovú scénu.

S podpisom zmluvy sa však neponáhľa a chce si počkať na vhodnú príležitosť: „Chcem nájsť spôsob, ktorý by ma pobavil, vzal na úroveň a priniesol mi radosť.“

Päťdesiatšesťročný skúsený kormidelník doviedol Gruzínsko do finále žrebovania EURO 2020, jeho zverenci však prehrali v rozhodujúcom dueli doma so Severným Macedónskom 0: 1 a slovenský tréner oznámil koniec na lavičke ihneď po zápase. .

Stále viedol mužstvo v duu Ligy národov s Arménskom (1: 2), potom sa však jeho päťročné účinkovanie v gruzínskej reprezentácii skončilo. Spolu s ním skončili pre gruzínsku reprezentáciu aj jeho slovenskí asistenti Boris Kitka, Jozef Kontír a fitnes tréner Roman Švantner. Weiss vedie Gruzínsko od marca 2016 a v 47 zápasoch mal bilanciu 16 výhier, 15 remíz a 16 prehier. Jeho zmluva mala pôvodne vypršať 31. decembra 2020.

„Bola to zlá vec, či odídem úspešný alebo neúspešný. Minuli sme jeden gól navyše, prehrali sme s Macedóncami 0: 1. Pracoval som tam päť rokov, čo je v mojej trénerskej kariére a živote dosť dlhá doba. Ja neodišiel ako úplný víťaz, ale myslím si, že sme tam zanechali dobrú stopu a život ide ďalej. Neodchádzali sme ako hrdinovia, ale s čistým svedomím, “ uviedol.

Vladimir Weiss starší v zápase proti Paraguaju na majstrovstvách sveta 2010

Vladimir Weiss starší v zápase proti Paraguaju na majstrovstvách sveta 2010

Zdroj: TASR

Weissa ľutoval, že jeho tím nemohol pomôcť svojmu tímu v rozhodujúcom zápase, ale uvedomuje si, že situácia v čase pandémie koronavírusov je pre všetkých zložitá:

„Bohužiaľ, teraz je to ťažké obdobie pre všetkých a tento šport si ho odnáša. Hrá sa bez divákov, emócie sa strácajú. Zažil som to teraz sám na sebe. V rozhodujúcom zápase sme museli hrať bez divákov a nezvládli sme to.“ Tí ľudia nám chýbali. Diváci sú veľmi potrební na medzinárodnej scéne a možno najviac na národnej úrovni.

READ  Brankár Newcastlu United Loris Karius čaká na to, že po otvorení dverí požiada Dúbravku o predĺženie zmluvy

Je to v tomto veľmi smutné, ale verím, že za pár mesiacov sa situácia zlepší, nájde sa vakcína, porazíme koronavírus a ľudia sa vrátia na štadióny. „

Weiss viedol pred príchodom do Gruzínska tri roky z Kazachstanu Kajrata Almatyho, predtým trénoval Slovan Bratislava, Artmediu Petržalka a štyri roky slovenskú reprezentáciu, s ktorou na MS 2010 postúpil do Juhoafrickej republiky. Teraz by sa rád vrátil na klubovú scénu.

„Keď ste päť rokov reprezentačným trénerom, máte dostatok času na premyslenie všetkého, pretože počas roka je zápasov málo. Býval som doma na Slovensku, nie v Gruzínsku, takže som bol prakticky doma s moja rodina a cestoval som iba na zápasy a do táborov. a keď to bolo potrebné.

Chcem sa vrátiť na klubovú úroveň, ale uvidíme, aké budú ponuky, pretože je tu milión trénerov, ale dobrých klubov nie je veľa, takže si niekedy nemôžete vybrať. Chcem nájsť spôsob, ktorý ma pobaví, bude mať moju úroveň a prinesie mi radosť, “ doplnené.


Pozri tiež životný cieľ amatérskeho futbalistu:

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close