Hlavné správy

Slovensko-ukrajinský hraničný priechod sa po blokáde opäť otvára

Námestník ministra infraštruktúry Serhij Terkach uviedol, že blokáda kamiónov na priechode Ušorod-Vyšné Nemecké na slovensko-ukrajinskej hranici bola pozastavená. vyhlásil Dňa 4. decembra.

Slovenskí Truckeri štartovali predchádzanie kontrolný bod 1. decembra po vzore svojich poľských kolegov, ktorí protestujú proti liberalizácii systému povolení pre ukrajinských dopravcov zo strany EÚ.

„Prejazd kamiónov cez Užhorod-Wiesne Nemecké prebieha ako obvykle,“ napísal Derkach v príspevku na sociálnej sieti krátko pred polnocou.

„Pokračujeme v spolupráci so slovenskými partnermi, aby sme zabránili ďalším protestom.“

Slovenskí dopravcovia boli spustení skôr námietky 21. novembra na priechode Užhorod-Vyšné Nemecké. Derkach to povedal slovenským úradom o deň neskôr Postavili sa proti Skúma opatrenia na zabránenie blokád a protestov.

Situácia je naďalej komplikovaná na poľsko-ukrajinskej hranici, kde poľskí demonštranti zablokovali štyri priechody, čo spôsobilo veľké kolóny na oboch stranách.

Prejavy 1. decembra strany medzi Kyjevom a Varšavou dospeli k istým záverom súhlasil Na otvorenie kontrolného bodu Uhryniv-Dolhobychuv pre prázdne kamióny.

Medzi ďalšie kroky dohodnuté medzi Ukrajinou a Poľskom patrí vytvorenie samostatných elektronických preukazov pre prázdne vozidlá a zavedenie pilotného elektronického systému radenia v Yahodin-Dorohusk a Krakyvets-Korsova.

Poľsko predsa páči sa mi Vráťme sa k systému povolení – jednej z hlavných požiadaviek poľských demonštrantov – Derkach povedal, že Európska komisia neplánuje v tejto veci zmeny a je pripravená zachovať tranzitný bezvízový režim s Ukrajinou.

Ukrajinskí maloobchodníci čelia obrovským stratám a výpadkom v dôsledku blokády poľských hraníc

S blížiacim sa mesiacom poľskej kamiónovej blokády ukrajinských pašerákov počet podnikov na Ukrajine rastie. K 4. decembru čakalo na prekročenie ukrajinskej hranice s Poľskom okolo 2500 kamiónov kvôli protestom, ktoré sa začali 6. novembra.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close