Zábava

Slovenský krajne pravicový vodca odsúdený na 4 roky väzenia Rádio WGN 720

Publikovaný: Aktualizované:

Spis – Na tejto spisovej fotografii z 29. apríla 2019 kráča vodkyňa slovenskej krajne pravicovej ľudovej strany Marion Kotleba k Najvyššiemu súdu v Bratislave v sobotu 29. februára 2020. Líder obvinený z nelegálneho používania neonacistických symbolov krajne pravicovou stranou so sedadlami v slovenskom parlamente bol v pondelok 12. októbra 2020 odsúdený na štyri roky a štyri mesiace väzenia.

Toto je archivovaný článok a informácie v článku môžu byť neaktuálne. Pozrite sa na časovú pečiatku, aby ste videli poslednú aktualizovanú časovú os príbehu.

BRATISLAWA, Slovensko (AP) – Vodcu krajne pravicovej strany so sedadlami v slovenskom parlamente odsúdili v pondelok na štyri roky a štyri mesiace väzenia pre obvinenie z nelegálneho používania nových nacistických symbolov.

Predseda Ľudovej strany Slovenska Marian Kotleba sa postavil pred súd po tom, čo v roku 2017 prepustil tri chudobné rodiny so šekmi na 48 1488. Číslo 1 488 symbolizuje neonacistov a bielych rasistov.

Rozsudok nie je právoplatný. Kotleba poprel vinu a proti rozsudku Špeciálneho trestného súdu v Pesine sa môže odvolať. O tom, či sa odvolá, rozhodne najvyšší súd krajiny.

Krajne pravicová Ľudová strana Naše Slovensko, ktorej členovia používajú nacistické kulty a chcú vylúčiť Slovensko z EÚ a NATO, bola vo februárových parlamentných voľbách štvrtou najpopulárnejšou stranou v krajine s 8% podporou.

Má 17 kresiel v 150-člennom slovenskom parlamente a dve kreslá v Európskom parlamente.

Kotleba a členovia jeho strany otvorene podporujú odkaz nacistického bábkového štátu, ktorý existoval počas druhej svetovej vojny na Slovensku.

V roku 2017 sa incident stal 14. marca 1939, teda v roku, keď bola ustanovená slovenská vojnová vláda.

Najvyšší súd vlani zamietol žiadosť generálneho prokurátora krajiny o zákaz Kotlebovej strany.

READ  Recenzia: Beanie - Cineeuropa

Jaromír Sisner vo svojej žiadosti uviedol, že Ľudová strana je na našom Slovensku extrémistická skupina, ktorá svojím konaním porušuje ústavu krajiny a jej cieľom je zničiť demokratický systém krajiny.

Súd ale rozhodol, že prokurátor neposkytol dostatočné dôkazy pre príkaz.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close