Hlavné správy

Slovenský premiér sa po druhej operácii zlepšuje, hovorí predstaviteľ

Slovenský premiér Robert Figo sa v sobotu ráno zlepšoval po tom, čo sa v stredu podrobil druhej operácii zranení, ktoré utrpel pri pokuse o atentát, uviedol námestník ministra.

„Stalo sa veľa zázrakov,“ povedal novinárom námestník ministra Robert Kaliňák. Je ním Mr. „Je v strehu so všetkými obmedzeniami tohto vážneho zranenia,“ dodal Figo.

Pán. Kaliňák sa vyjadril pred Fakultnou nemocnicou FD Roosevelta v centre Banskej Bystrice, kde p. Figo bol odvezený po tom, čo ho viackrát zastrelil osamelý strelec.

V sobotu skôr ráno predviedli v inej časti krajiny 71-ročného podozrivého zo streľby, ktorého úrady identifikovali ako Juraja C., pred sudcu, ktorý nariadil jeho zotrvanie vo väzbe. Vyšetrovanie.

Streľba v stredoslovenskom meste Handlová bola najsmrteľnejším útokom na európskeho lídra za posledné desaťročia.

Pán. Figo bol niekoľkokrát zastrelený, ale Mr. Kaliňák počas sobotňajšieho televízneho rozhovoru povedal, že jednou z rán bol p. Vysvetlil, že Figovo zdravie je vo veľkom ohrození.

V piatok sa p. Kaliňák povedal, že po útoku p. Pri Figovej druhej núdzovej operácii lekári odstránili infikované tkanivo z oblasti rany.

Vzhľadom na závažnosť zranení p. Podľa Kaliňáka p. Figo nemôže byť ešte niekoľko dní prevezený do hlavného a najväčšieho mesta Slovenska Bratislavy.

V sobotu ráno v Pezinku, 12 míľ od Bratislavy na západnom Slovensku, slovenskí a medzinárodní reportéri čakali pred budovou súdu, keď špeciálne policajné jednotky zaistili okolie, kým podozrivého predviedli pred sudcu.

Po vypočutí za zatvorenými dverami sudca nariadil zadržať podozrivého v súvislosti s obvinením a vyšetrovaním zo strany úradov.

Hovorkyňa súdu Katarína Gudjaková uviedla, že dôvodom zadržania bol „strach z úteku a pokračovania v trestnej činnosti“.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close