Stan Wawrinka porazil číslo 7 Holkar Rooney v Indian Wells

Stan Wawrinka, ktorému chýba viac ako šesť rokov od jeho troch grandslamových šampionátov, postúpil do štvrtého kola turnaja BNP Paribas Open, keď zdolal siedmeho nasadeného Holkera 6:2, 6:7 (5), 7:5. Roone z Dánska v pondelok v Indian Wells v Kalifornii.

Svetová stovka, 37-ročný švajčiarsky hráč Wawrinka postúpil do 4. kola turnaja ATP Masters 1000 prvýkrát od štvrťfinále v Paríži v roku 2020. Od štvrťfinále na Australian Open 2020 prekonal tretie kolo na majore.

Wawrinka po prvom sete zvýšil na 5:3 v druhom sete, no nedokázal spečatiť víťazstvo. 19-ročný Rooney prerušil podanie, ale potom Wawrinka udržal mečbal za stavu 4:5 a set prevzal v tajbrejku.

Rozhodujúci tretí set bol na podaní, kým sa Wawrinka nezlomil a nespečatil víťazstvo.

„Cítim sa skvele,“ povedal Wawrinka. „Posledných 45 minút bolo ťažkých. Kontroloval som zápas a hral som dobre. Vyvinul som veľký tlak a zápas som mal vyhrať skôr. Cítil som sa nervózny a trochu som zaváhal. Vrátil sa. Zápas.“

„Je to úžasný hráč, mladý hráč. Ale je špeciálne vyhrávať. Je dôležité, aby som tam bol mentálne, pretože hrám dobre. … Počas svojej kariéry som poznal len jeden spôsob. Bojuj, pokračuj v práci, pokračuj v sebe, zostaň pozitívny. Vyhrám. Som veľmi šťastný.“

Vedľa Wawrinku je 11. nasadený Janik Sinner. Talian porazil Francúza Adriana Mannarina 7:6 (7), 6:4, pričom nečelil ani jednému brejkbalu a v esách si vybudoval náskok 6:1.

„Myslím si, že sa obaja veľmi dobre poznáme, spôsob akým hráme,“ povedal Sinner o stretnutí s Wawrinkom. „Určite to bude ťažký zápas. … Hrá naozaj dobrý tenis. Teraz je späť na nohách.“ Dúfajme, že teraz má nejaké dobré výhry.“ .

READ  Priamy prenos Van de Sandsulp proti Machakovi a predpovede na US Open 2022

„Hrá sa mu tu dobre, podmienky sa mu páčia, tak dúfam, že to bude dobrý zápas.“

V ďalšej hre tretieho kola zdolal štvrtý nasadený Taylor Fritz z USA 30. nasadeného Sebastiana Baeza z Argentíny 6:1, 6:2 a ôsmy Felix Auger-Aliassime z Kanady porazil 27. nasadeného Francisca Cerundola z Argentíny. .. 7-5, 6-4.

17. nasadený Tommy Ball z USA zdolal deviateho Huberta Hurkocsa z Poľska 4:6, 6:2, 6:4 a Maďar Marten Fusovics zdolal Slováka Alexa Molkana 6:4, 6:2.

V nočnej časti sa stretli britskí hráči Andy Murray a Jack Draper a najlepší nasadený Španiel Carlos Algaraz proti holandskému Dalenovi Kriekspoorovi.