Technológie

Spoločnosť Apple predstavila AirPods Max, svoj prvý „režijný“ headset

Spoločnosť Apple predstavila svoje dlho očakávané prvé bezdrôtové slúchadlá do uší AirPods Max s potlačením hluku, ktoré sa predávajú za 549 dolárov. Nové slúchadlá sú vybavené technológiou Active Noise Canceling, technológiou priestorového zvuku spoločnosti Apple, ktorá simuluje priestorový zvuk, a priehľadným režimom počúvania AirPods Pro. Umožňuje okolitému zvuku preniknúť dovnútra, takže môžete počuť, čo sa deje okolo vás.

Slúchadlá majú podobný systém spracovania zvuku ako inteligentný reproduktor HomePod, ktorý ladí hudbu v reálnom čase, prispôsobuje sa tvaru tváre, vlasov a okuliarov nositeľa a sľubuje nepretržitú produkciu bohatého a detailného zvuku. Majú pomerne tradičný tvar so sieťovanou čelenkou a látkovými štupľami do uší, ktoré sú pre ľahkú výmenu pripevnené k hliníkovým košom pomocou magnetov.

Horná časť pravého slúchadla má tlačidlo na aktiváciu potlačenia šumu a digitálne ovládanie korunky, podobne ako Apple Watch, na ovládanie hlasitosti a prehrávania. Batéria vydrží až 20 hodín a úplné nabitie pomocou bleskového kábla trvá dve hodiny, napájací adaptér USB nie je súčasťou balenia. Štandardným káblom pre slúchadlá je tiež voliteľné príslušenstvo.


Používateľov a pozorovateľov odvetvia prekvapila najmä cena, ktorá je takmer dvojnásobná oproti konkurencii. Analytici boli zhovievavejší a vysokú cenu označili za lákadlo pre tých, ktorí v slúchadlách vidia stavový symbol, podobný prémiovej edícii hodiniek Apple Watch alebo Rolex. AirPods Max budú k dispozícii od 15. decembra a budú vyžadovať zariadenie Apple so systémom iOS 14.3, iPadOS 14.3 alebo MacOS 11 Big Sur alebo novším.

Zdroj: theguardian.com.

READ  Aplikácia pre smartfóny by mohla pomôcť pri včasnom odhalení Parkinsonovej choroby a závažného ochorenia COVID-19

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close