šport

Štát Mississippi – oficiálna webová stránka atletiky

Starkville – Tréner mužského tenisu v štáte Mississippi Matt Roberts Posledný kúsok do svojho zoznamu v roku 2023 pridal podpisom Michaela Nowanského.

Nowanski, rodák zo slovenskej Trnavy, sa v januári pripojí k Bulldogs a pripojí sa k už talentovanej triede prvákov, ktorá zahŕňa č. 107 vrátane. Peter Jovanovič A Benito Sánchez Martínez.

„Tenisová komunita Bulldog je veľmi nadšená, že Michael sa v januári pripojí k nášmu tímu,“ povedal Roberts. „Keďže Michael hral po celom svete a na všetkých úrovniach, priniesol nášmu tímu ako prvák veľa skúseností. Jeho hra sa dobre premietne na univerzitný tvrdý povrch v dvojhre aj vo štvorhre.“

„Najdôležitejšie je, že chce pomôcť tomuto tímu. Jeho nesebeckosť je evidentná v procese náboru a presne zapadne medzi našich bratov v tomto tíme.“

Nowansky je momentálne na 88. miesteTh Svetový singlový rebríček ITF je druhý najvyšší spomedzi všetkých slovenských pretekárov. V juniorskom rebríčku ITF mu patrilo 61. miesto a zaznamenal univerzálny tenisový rebríček 13,1.

Tento 20-ročný hráč má v roku 2022 na konte 36 víťazstiev vo dvojhre na profesionálnej úrovni, k tomu pridal aj osem víťazstiev vo štvorhre. Najnovšia akcia Nowanskeho ho priviedla k remíze o najlepšieho nasadeného v singlovej divízii na podujatí 15K vo svojom rodnom meste a počas toho istého podujatia sa dostal do semifinále vo štvorhre.

„Michael bude v januári tohto roku veľkou posilou z viacerých dôvodov,“ povedal asistent trénera MsÚ. Jack Jacoby. „Jeho odhodlanie stať sa najlepším tenistom, akým môže byť, spolu s našou kultúrou, sa nám a jemu bude skvele hodiť hneď od začiatku. Je veľmi zrelý a pripravený na túto novú kapitolu vo svojom osobnom a tenisovom rozvoji. už má veľký talent na dvojhru aj štvorhru a zlepšuje svoju hru. Je v súlade so svojou túžbou dosiahnuť úspechy. Nemôžeme sa dočkať, kedy s ním a všetkými chalanmi v januári opäť začneme.“

READ  Ukážka: Ipswich Town vs. Spartak Trnava - predpoveď, tímové novinky, zostavy

Nowanski sa zapísal do tímu Bulldogs počas jarného semestra a je pripravený okamžite súťažiť. MSU otvára sezónu s domácim stánkom so štyrmi zápasmi, ktorý sa začína 14. januára v štáte East Tennessee.

Viac informácií o tenisovom programe Bulldog mužov nájdete na HailState.com Alebo vyhľadajte „HailStateMT“. Twitter, Instagram A Facebook.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close