šport

New York | Hewett, Reid a Lapthorne v semifinále štvorhry na vozíku

Alfie Hewett, Gordon Reid a Andy Lapthorne začali svoju kampaň za pridanie viacerých titulov vo štvorhre na US Open priamymi výhrami v sete vo štvrťfinále štvorhry mužov a štvorhry v stredu v New Yorku.

Hewett a Reid, ktorých podporuje program LTA’s Elite Wheelchair Programme, sa spojili s Lapthorne, aby vyhrali svoju šiestu mužskú štvorhru na US Open 7-5 6-3 nad Belgičanmi Joachimom Gerardom a Michelom Scheffersom. Holandsko.

Pri pokuse o zavŕšenie druhého grandslamového turnaja v kalendári štvorhry za tri roky, najlepší nasadení Hewett a Reid uzavreli oba sety štvrťfinále, keď zasiahli víťazov forhendu, víťazstvo prišlo po hodine a 42 minútach. V nabitom programe sa dnes stretnú s Francúzom Stephaneom Houdetom a Japoncom Takashim Sanadom, keď obaja hráči majú štvrťfinále mužskej dvojhry. Reed povedal:

„Michael dnes odohral veľmi solídny zápas, nedal nám veľa (rýchlosť, s ktorou by sme mohli pracovať) a vy ste mali Joea na druhej strane ihriska, bol agresorom a bral loptu, takže sa to stalo. Bolo to ťažké.“ nájsť rytmus. Mali sme ťažké podmienky, trochu aj vietor, vlhkosť. A bolo horúco, takže nám chvíľu trvalo, kým sme našli cestu, ale keď sme sa rozbehli, zahrali sme dobrý tenis.

Andy Lapthorne vracia strelu počas dvojhry mužov na štvorhre na invalidnom vozíku

(Foto: Clive Brunskill/Getty Images)

V snahe Andyho Lapthorna o piaty titul US Open vo štvorhre zvíťazili Briti č. 1 a Juhoafričan Donald Rambadi nad Austrálčanom Heathom Davidsonom a Kanaďanom Robertom Shawom 7:6(4) 6:4. Obhajca šampióna French Open Lapthorne a Rambadi prehrali v druhom sete 2:0, aby porazili rovnaké partnerstvo, ktoré vyhralo ich prvý grandslamový titul v júni v Paríži. V sobotňajšom finále sa teraz stretnú so Slovákom Tomášom Masarykom a Brazílčanom Yamanidou Silvom.

READ  Sports Today, 13. júla - Simona Halepová porazila Serenu Williamsovú a stala sa prvou Rumunkou, ktorá vyhrala titul vo Wimbledone vo dvojhre | hra

Lucy Shuker, ktorá už vyhrala svoj prvý singlový zápas na US Open, nedokázala tento úspech dosiahnuť v ženskej štvorhre, keď vo svojom prvom zápase kariéry po boku Francúzky Pauline Derouladeovej prehrala s Japonkou Yui Kamiji 6-1 6-3. Juhoafričan Kgothatso Montjane je šampiónom French Open.

Zatiaľ čo Shuker vo štvrtok vo štvrťfinále dvojhry žien čelí svetovej jednotke Tide de Grootovej z Holandska, Hewett pokračuje v obhajobe titulu v mužskej dvojhre v osemfinále proti Japoncovi Takuyovi Mikimu a Reid postupuje do semifinále mužskej dvojhry. finále. Bude čeliť španielskemu štvrtému nasadenému Martinovi de la Puentemu.

Lapthorne si zahrá so svojím partnerom vo štvorhre Rambodym o postup do semifinále dvojhry v štvorhre, zatiaľ čo rušný deň pre britských hráčov zahŕňa aj začiatok druhého ročníka US Open juniorských tenisových majstrovstiev na vozíku Dahnonom, ktorý v roku 2022 skončil v dvojhre mužov. Ward. Ivar van Rijt a Joshua Johns z Holandska hrajú vo štvrťfinále s Charliem Cooperom zo Spojených štátov.

Lucy Sugar z Veľkej Británie vracia strelu proti Manami Tanaka

(Foto: Mike Stobb/Getty Images)

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close