Ben Jones z tímu Bath medzi finalistami po skvelom týždni na ITF World Tennis Tour na University of Bath

12. februára 2023

Tenista tímu Team Path Ben Jones bol na jeho domácej palubovke medzi finalistami Univerzita v Bathe Tento týždeň sa na ITF World Tennis Tour (WTT) konali turnaje M25 a W25.

Jones, bývalý športový učenec na univerzite, ktorý naďalej trénuje v Sports Training Village, bojoval v semifinále 6-4 4-6 10-8, aby sa dostal do finále mužskej štvorhry s partnerom Donom Littleom.

Najlepší nasadení Scott Duncan a Marcus Willis si odniesli trofej pre víťazov po tom, čo vo finále porazili Jonesa a Littlea 6-3 6-4.

Nemec Henry Scheuer zdolal Francúza Julesa Marieho 6:3 6:3 a v nedeľňajšom finále získal titul v mužskej dvojhre. Obaja odradili britskú opozíciu v semifinále, keď porazili Daniela Coxa 6-7(4) 6-1 6-0 a Georga Lofhagena 6-3 6-3.

Vo finále dvojhry žien si Slovenka Rebeka Šramková, ktorá v prvom kole naštvala jednotku Sonyu Kirtal, poradila s Češkou Theresou Smitkovou 6:2 6:2. Británia Lauryn John-Baptiste a Katarína Streznaková vyhrali medzi ženami titul vo štvorhre 7-6(4) 6-4 nad nasadenou jednotkou Emily Appletonovou z Veľkej Británie a Isabelle Haverlockovou z Holandska.

Podujatie v Bath – ktoré sa koná na krytých kurtoch v športovej tréningovej dedine Team Bath – je štvrtým podujatím v kalendári výkonnostných súťaží LTA na rok 2023 pre profesionálnych hráčov. Medzinárodné súťaže ponúkajú výrazne lepšie príležitosti pre britských hráčov v každom veku a úrovni hráčskej dráhy – to všetko na domácej pôde.

Riaditeľ turnaja LDA Juan Escobar sa zamyslel nad úspešným podujatím: Bol to skvelý týždeň pre britský tenis v Bathe. Chcel by som poďakovať funkcionárom a súťažnému tímu, ktorí tak tvrdo pracovali na realizácii tohto úspešného podujatia. Ďakujem hráčom za výnimočný výkon a dúfam, že ste mali skvelý týždeň a tešíme sa na návrat v budúcnosti.

Tenisové kurty Team Path používané na medzinárodné súťaže sú k dispozícii na prenájom študentom, zamestnancom a verejnosti. Kliknutím sem sa dozviete viac.

Na obrázku hore: Ben Jones (vľavo) s partnerom mužskej štvorhry Danom Littleom.