šport

Stephen Kenny: Manažér Írskej republiky skončil po tom, čo sa nekvalifikoval na Euro 2024 | Futbalové správy

Vláda Stephena Kennyho ako manažéra Írskej republiky pozostávala z 29 súťažných zápasov, z ktorých iba šesť – päť proti Azerbajdžanu, Luxembursku, Arménsku a dvakrát Gibraltáru – skončilo víťazne; 52-ročnému hráčovi vypršala zmluva po prípravnom zápase na Novom Zélande


21:40, Spojené kráľovstvo, streda 22. novembra 2023

Zmluva Stephena Kennyho ako manažéra seniorského tímu mužov Írskej republiky nebude obnovená, oznámila Írska futbalová asociácia.

52-ročný hráč, ktorý nahradil Micka McCarthyho pri kormidle v apríli 2020, sa naposledy ujal vedenia počas utorňajšieho priateľského zápasu 1:1 proti Novému Zélandu na štadióne Aviva.

Jeho odchod nasleduje po žalostnej kvalifikačnej kampani Írska na Euro 2024, kde sa tímu ušlo miesto na budúcoročnom finále v Nemecku.

Írska futbalová asociácia prehodnotila skľučujúcu kvalifikačnú kampaň tímu na Euro 2024 a vybrala si nový profil.

Vo vyhlásení na webovej stránke FAI generálny riaditeľ Jonathan Hill uviedol: „Po zasadnutí správnej rady dnes večer [Wednesday]FAI môže potvrdiť, že Stephen Kenny nebude pokračovať vo svojej úlohe manažéra seniorskej mužskej reprezentácie.


Obrázok:
Kenny vyhral iba šesť z 29 súťažných etáp

„Počas svojho funkčného obdobia Stephen a jeho zamestnanci neúnavne pracovali na vytvorení správneho prostredia na podporu rastu nášho tímu seniorov a sme nesmierne vďační za tento významný príspevok.

„Stephen dohliadal na významný prechod v našom seniorskom mužskom národnom tíme a predstavil značnému počtu nových a mladších hráčov a bude pevnou platformou pre každého, kto týchto hráčov posunie vpred.

„Všetci v Deebon a FAI by sa chceli úprimne poďakovať Stephenovi a jeho zamestnancom za ich tvrdú prácu, profesionalitu a neochvejnú oddanosť írskemu futbalovému tímu, fanúšikom a írskemu futbalu.

Nádeje Írska dostať sa do finále budúceho leta v Nemecku boli zmarené dlho predtým, ako im zabezpečila porážku v Holandsku.

READ  Bielorusko stráca právo usporiadať majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji

Ich slabý výkon v minulom ročníku Ligy národov im umožnil uniknúť dokonca aj zo záchrannej siete play-off.

Kennyho kraľovanie trvalo 29 zápasov, z ktorých iba šesť – päť proti Azerbajdžanu, Luxembursku, Arménsku a dvakrát proti Gibraltáru – skončilo víťazne.

Jeho prvé mesiace, ktoré zahŕňali porážku Slovenska v penaltovom rozstrele v semifinále play-off o Euro 2020, skomplikovali predpisy týkajúce sa Covid-19, ktoré výrazne zredukovali jeho káder v niekoľkých oknách.

Kenny: Nie je väčšia česť ako spravovať svoju krajinu


Obrázok:
Kenny bol pripravený ísť ďalej, no akceptoval svoj osud

Kenny v utorok vydal vyhlásenie, ktoré začalo: „Som veľmi hrdý na to, že môžem slúžiť ako manažér Írskej republiky, a je to pre mňa najväčšia česť riadiť moju krajinu.

„Rád by som poďakoval všetkým hráčom, ktorí reprezentovali Írsko počas môjho pôsobenia, za ich výnimočný prístup a vysokú úroveň profesionality. Bolo veľmi výnimočné byť neoddeliteľnou súčasťou ich cesty na medzinárodnej scéne.“

„Mal som tú česť dohliadať na vývoj tímu za posledné tri roky a som skutočne nadšený z budúcnosti týchto hráčov a teším sa, ako dospejú a naplnia svoj kolektívny potenciál.“

Kenny dodal: „V mene tímu vám ďakujem za vašu neuveriteľnú podporu až do konca. Môj záväzok voči írskemu futbalu zostáva pevný a teším sa na podporu tímu a prajem mu veľa úspechov.“

Analýza: Kde Kenny urobil chybu?

Bývalý írsky reprezentant Stephen Kelly priznáva, že ho neprekvapilo, keď počul, že Írska futbalová asociácia neobnoví zmluvu so Stephenom Kennym.

Bývalý obranca Írskej republiky Stephen Kelly povedal Sky Sports News:

„Tá správa je nevyhnutná. Myslím si, že ľudia už nejaký čas vedia, že Kenny nepredĺži zmluvu. Ľudia už začali špekulovať o tom, kto bude ďalším manažérom. Jeho pracovná morálka bola fantastická, ale nikam sme sa nedostali.“ Sme stále ďalej a ďalej od kvalifikácie.

READ  Christina Kuková sa snaží získať titul Al Habtoor Tennis Challenge Daria Snigur

„Teraz sme v procese zostupu poradia, takže profil krajín, ktorým čelíme v ďalších kvalifikáciách, bude ešte tvrdší.“

„Vidieť niekoho z Írskej ligy vstúpiť do seniorskej role, jeho vízia od ľudového futbalu až po národný tím bola nákazlivá. Výsledky sa však nedostavili. Bola snaha priniesť atraktívnu značku futbalu, ale teraz sú viac pozadu, ako keď prišiel do práce.

„Keď manažéri predstavia hráčov, musia byť pripravení. Nikoho na to nepovolajú na medzinárodnú úroveň. Kto by nemal v tíme Ivana Fergusona? Dokonca aj Nathan Collins hral dobre. Klubová úroveň. Ale veľa špičkových hráčov na šampionáte budú hrať za národný tím.

„Máme niekoľko talentovaných perspektív do budúcnosti, takže teraz ide o to, aby sme získali manažéra, ktorý ich prinúti súťažiť a hrať spolu dobre, aby sa kvalifikovali. Musíme byť opäť konkurencieschopní, aby sme dostali polovičnú šancu. Boli sme. Čelili Holandsku a Francúzsko, ale ďalšie v poradí bolo Grécko.

„Museli sme sa dostať do bodu, keď sme neboli mŕtvi a pochovaní pred začiatkom kampane. Prehrali sme doma aj vonku s Gréckom. Nakoniec to bol zápas, ktorý rozhodol o manažérovi. Tu prišiel Kennyho pád.“

Kto sú súťažiaci, ktorí majú nahradiť Kennyho?


Obrázok:
Lee Carsley robí dojem v Anglicku do 21 rokov

Lee Carsley

Bývalý stredopoliar Derby a Evertonu Carsley zaznamenal pozoruhodný úspech ako kapitán anglickej reprezentácie do 21 rokov a vlani v lete priviedol svoj tím k sláve majstrovstiev Európy. Narodil sa v Birminghame, vyhral 40 seniorských zápasov za Írsko a vo veku 49 rokov má trénerské skúsenosti v Coventry, Sheffield United, Brentforde, Manchestri City, Birminghame a Anglicku do 20 rokov.

Chris Hughton

Súčasný šéf Ghany Hughton, ktorý ako hráč vyhral 53 zápasov za Írsko, má bohaté manažérske skúsenosti, keďže viedol Newcastle a Brighton v Premier League, pričom obe strany mali na starosti Birmingham a Norwich. Tento 64-ročný hráč mal menší úspech vo svojej poslednej domácej úlohe v Nottingham Forest, ale od februára pôsobí na medzinárodnej scéne a zaškrtne niekoľko políčok.

READ  Basilashvili Stsing Chitsibas dosahuje prvé semifinále Masters v Indian Wells

Sam Allardyce

Allardyce, ktorý začal svoju manažérsku kariéru v Írsku v Limericku, má skúsenosti s reorganizáciou a revitalizáciou bojujúcich tímov a niet pochýb, že urobí z republiky prvý prístav. Teraz má 69 rokov, naposledy pôsobil v Leedse, kde sa na konci minulej sezóny dostal na krátku, zúfalú a nakoniec bezvýslednú záchrannú misiu Premier League.

Neil Lennon

O bývalom severoírskom reprezentantovi Lennonovi sa dlho hovorilo ako o budúcom Írskom manažérovi po úspešnom prvom pôsobení v Celticu, počas ktorého priviedol klub k trom po sebe idúcim víťazstvám v škótskej Premiership, dvom víťazstvám v Škótskom pohári a k ​​poslednému 16 víťazstvu v Lige majstrov. Jeho úloha však prudko klesla, odkedy bolo vo februári 2021 prerušené jeho druhé pôsobenie v Celtic Parku.

Mick McCarthy

McCarthyho nespokojnosť s plánom nástupníctva, ktorým ho Kenny nahradil pred barážou o Euro 2020 proti Slovensku, bola len veľmi málo maskovaná a v tom čase nebol sám. Vyhliadka na tretie funkčné obdobie môže byť pre 64-ročného muža, ktorý viedol národ do finále majstrovstiev sveta v roku 2002 v Južnej Kórei a Japonsku, lákavá.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close