Veda

„Stratené“ zárodky nájdené v starodávnych výkaloch môžu prekonať chronické choroby

Mikroorganizmy žili v zažívacom systéme našich predkov, ktorí boli súčasťou starodávneho ľudského čreva. Mikrobiálna flóra„Čo je podľa jedného celkom odlišné od tých, ktoré sa vyskytujú u ľudí žijúcich v moderných priemyselných spoločnostiach Štúdium Publikované v stredu v časopise Nature.

Mikrobióm je kombinácia húb, baktérií a vírusov, ktoré žijú vo vašom čreve, hlavne v hrubom čreve, a pomáhajú tráviť jedlo, bojovať proti chorobám a regulovať imunitný systém.

Predchádzajúce výskumy preukázali súvislosť medzi predindustriálnymi diétami, väčšou rozmanitosťou črevných mikrobiómov a nižšou mierou chronických chorôb. Tím sa rozhodol preskúmať starodávny ľudský črevný mikrobióm s cieľom preskúmať túto súvislosť, uviedol výskumník Joslin Diabetes Center Alexander Kostik. Bostan Povedal CNN.

Výskum v tejto oblasti bol vykonaný späť kvôli nedostatku dobre zachovaných vzoriek DNA, ale tímu sa podarilo vykonať podrobnú genetickú analýzu ôsmich vzoriek ľudskej stolice nájdených v Mexiku a na juhozápade USA, čo bolo v rozsahu 1 000 – 2 000 rokov starý. najprv.

Kostik pre CNN uviedol, že výkaly boli „vynikajúco konzervované“ kvôli extrémnej suchosti púštnych oblastí.

Vedci rekonštruovali celkovo 498 mikrobiálnych genómov a dospeli k záveru, že 181 bolo od starodávnych ľudí. 61 z nich sa predtým nenašlo v iných exemplároch.

Potom ho tím porovnal so súčasnosťou Črevné mikrobiómy z priemyselných a nepriemyselných populácií zistili, že tie starodávne sú bližšie dnešným nepriemyselným genómom.

Podľa štúdie sa priemyselný životný štýl vyznačuje „konzumáciou nespracovaných a vlastných potravín, obmedzeným používaním antibiotík a aktívnejším životným štýlom“, čo na Fidži, Madagaskare, v Peru, v Tanzánii a v domorodom spoločenstve mazhuov v r. centrálne Mexiko Použitie vzoriek. .

Staroveké aj moderné nepriemyselné genómy majú viac génov na metabolizáciu škrobu. Môže to byť preto, že ľudia v týchto spoločnostiach jedia zložitejšie sacharidy ako súčasná priemyselná populácia.

Môže hovienko elitných športovcov poskytnúť komponent na zlepšenie fyzického výkonu?

Naše zdravie je ovplyvnené, keď zárodky zmiznú alebo vyhynú, povedal Kostik pre CNN.

READ  Zahynuli ďalšie 2 hlavní používatelia s COVID-19, bolo hlásených 224 nových prípadov

„Keď sú preč, chýba nám dôležitý kúsok, ktorý nás robí tým, kým sme,“ uviedol.

Zatiaľ čo je výskum v počiatočnom štádiu, Kostik dúfa, že mikróby regenerované tímom môžu byť nakoniec použité na zníženie výskytu chronických stavov, ako je obezita alebo autoimunitné ochorenia.

„Môžeme skúmať ľudí s týmito ľudskými choroboplodnými zárodkami,“ uviedol.

Výskum v tejto oblasti napreduje, uviedol Kostik. Niektoré fekálne mikrobické implantáty pracujú na schválení americkým Úradom pre kontrolu potravín a liečiv.

V pláne je najprv zistiť, či znovuobjavené choroboplodné zárodky skutočne existujú v nepriemyselných populáciách, ktoré dnes žijú, a potom zaviesť črevné biomy zo zvierat z iných ako priemyselných, aby ste zistili, ako by boli ovplyvnené.

Ako nám neandertálska DNA zo špiny jaskyne hovorí, ako žili ľudia?

Ďalej poukazuje na niektoré choroboplodné zárodky, ktoré sa môžu dostať do ľudského čreva, a potom ich pomocou syntetickej biológie rekonštruovať, uviedol Kostick.

Je tiež potrebný ďalší archeologický výskum, aby sa zistilo, či „existuje integrovaný ľudský mikrobióm“, uviedol.

Kostic medzitým povedal, že ako jednotlivci nemôžeme urobiť nič, aby sme vrátili vyhynuté mikróby do našich žalúdočných mikrobiómov.

Môžeme však podporovať rozmanitosť nášho črevného mikrobiómu konzumáciou vlákniny a komplexných sacharidov, cvičením a vystavením pôde a zvieratám.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close