Veda

Študent Rover skúma dvor na počesť

Traja študenti boli trochu smutní, keď rover Opportunity NASA po 15 rokoch na marťanskom povrchu stíchol. Preto sa rozhodli postaviť si vlastný rover Inšpirovaný príležitosťou pre túlať sa po ich záhrade pomocou podvozku robota s otvorenými policami, Raspberry Pi a obvyklého zoznamu súčiastok, ako sú motory, mostíky H a batérie.

Rovnako ako skutočný rover, aj toto vozidlo používa systém rocker-podvozok, hoci je o niečo menej zložitý ako verzia, ktorú vyslala verzia NASA na Red Planet. Otravné vozidlo je dodávané s miniatúrnymi solárnymi panelmi, ktoré dobíjajú jeho palubnú batériu, so súhlasom niektorých záhradných svetiel v dolároch. Dvojica videí po prestávke ukazuje, ako je ovládaný rover, ako aj pohľad poslaný späť z jeho palubnej kamery.

Rover bežal simulovanú misiu na Marse ako súčasť školského projektu, kde musel nájsť objekt a preniesť jeho obraz späť na domovskú základňu, a podľa jeho vzhľadu bol prchavý úspech. Mladí prieskumníci však nespočívajú na vavrínoch a už pracujú na druhej verzii svojho prieskumného vozidla, ktoré môže pracovať v nepriaznivom počasí a obsahuje niektoré nové nástroje, ako napríklad robotické rameno a infračervené osvetlenie na zobrazovanie pri slabom osvetlení.

Videli sme veľa klonov Mars roverov v minulosti, ale vždy je tu priestor pre viac, Samozrejme, ak hľadáte niečo, s čím ľahšie začnete, vždy môžete ísť cestou LEGO,


READ  „Veľmi alarmujúce“: S najčastejšími pacientmi s COVID-19 v nemocniciach spoločnosť Cone Health vyzýva ľudí, aby „mysleli vážne“ s kontrolou vírusov | Miestne správy

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close