Svet

Súd poslal osem chlapcov z Yahoo do väzenia

Najvyšší súd Federal Capital Territory High Court v Abuji odsúdil osem internetových podvodníkov.

Osem obvinených bolo v stredu 10. mája 2023 predvedených pred sudcov Chinyere Nwecheonu, A. A Akobi AI Kutigiho a VS Garba zo strany Komisie pre hospodárske a finančné zločiny, zónového veliteľstva Abuja.

Piati obvinení Emmanuel Okochukwu, Ukochukwu Mathias a Aderel Adekunle, Abdullahi Adebola Ayinde a Matthew Ushi Adi boli obvinení v jednom bode pred sudcom Nwecheonwu, Kuje z Najvyššieho súdu FCT.

Okochukwu predstieral, že je Kob Sook Dennis a cez Facebook podviedol istého Yen Trana.

Ugochukwu sa na Instagrame vydával za Arjuna Sharmu a podviedol nič netušiace ženy o 400 dolárov.

Adderall dostala za hranie Finalisy, dcéry Lee Brucea, dodávateľa z Hong Kongu, 3 000 RMB a Abdullahi si vytvoril účet na Instagrame v mene amerického herca Toma Cruisa. Nórsky občan dostal cez internet od Sarafiny Carli alias Berg sumu 80 dolárov.


Sudca Nwecheonu odsúdil piatich obžalovaných na jeden rok väzenia, Emmanuel Okochukwu a Abdullahi dostali pokutu 200 000 N, kým Adderellovi bolo nariadené zaplatiť pokutu 300 000 N. Ugochukwu a Adie dostali každý pokutu 250 000 N.

Okrem toho musia všetci páchatelia prepadnúť výnosy z trestnej činnosti v prospech federálnej vlády.

V súvislosti s tým bol jeden Raphael Samuel Madubuchi predvedený pred sudcu AA Akobiho z Najvyššieho súdu FCT za obvinenie, že sa vydával za bielu ženu zo Spojených štátov nazývanú „plasticjuggernaut787“, aby získal sumu peňazí. 500 dolárov od Damannawy za dopravu na stretnutie s ním. Po uznaní viny bol odsúdený na verejnoprospešné práce vrátane kosenia trávy v budove súdu.

Jeho telefón Samsung Galaxy S9 má byť tiež skonfiškovaný centrálnou vládou.

Sudca Najvyššieho súdu FCT AI Kutiki tiež obvinil Jabiho, Abuja z jednorazového podvodu prostredníctvom napodobňovania princa Davida. V romantickom vzťahu s ním.

READ  Macron, Biden hovoria, ale správy na Taiwane sa líšia

Bol odsúdený na jeden mesiac väzenia s pokutou 50 000 N.

Igbafen Ifigen bol súdom uznaný vinným z odcudzenia identity a podvodu po tom, čo sa prezentoval ako biely muž z Nemecka pomocou zoznamky „Lovoo“ a len od jednej Jutty, Adrie a Eike dostal 3 145 eur. Trestný podľa § 321 Trestného zákona, zákonov federácie (Abuja) 1990 a § 324 toho istého zákona.

Igbafena, po priznaní viny, usvedčil sudca Garba a odsúdil na jeden rok väzenia a nepovinnú pokutu 75 000 N.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close