šport

Súhrn správ z českého denníka: utorok 15. februára 2022

16:20 Šéf národnej banky ďalšie zvyšovanie úrokových sadzieb odmieta vylúčiť

Podľa predsedu banky Jiřího Rusnoka nemožno v marci vylúčiť ďalšie zvýšenie základnej úrokovej sadzby ČNB. Do konca roka 2021 však žiadne zvýšenie sadzieb nebude také veľké ako predchádzajúce zvýšenia sadzieb. Banka by mohla použiť vyššie úrokové sadzby ako nástroj na riešenie inflácie, ktorá po najväčšom mesiaci v januári vzrástla na 9,9 percenta. -Mesačný skok spotrebiteľských cien v histórii samostatnej Českej republiky.

12:58 Česká hokejová reprezentácia mužov sa odhlásila zo zimných olympijských hier

Českí hokejoví reprezentanti prehrali na zimných olympijských hrách v Pekingu so Švajčiarskom 2:4. Tím sa vo štvrťfinále neprebojuje, čím si tento rok vytvoril najhorší výkon v českej olympijskej histórii. Mužstvo fungovalo dobre až do porážky so Švajčiarskom, keď vyhralo dva z troch zápasov. Mužstvo však proti Švajčiarsku predvádzalo slabý výkon, čo viedlo k nedôvere hráčov a trénera Philippa Bessona.

11:49 Poslanci musia hlasovať za prepustenie Bobbyho na súdny proces

Poslanci parlamentu budú dnes hlasovať o prepustení bývalého premiéra Andreja Babiša na proces v kauze podozrenia z grantového podvodu EÚ. Očakáva sa, že parlament schváli jeho prepustenie minulý mesiac na základe odporúčania svojho dekrétu a imunizačnej komisie. Bobbies poslal list ostatným poslancom. Požiadal, aby sa plne zvážila otázka, či ho prepustiť na súdny proces alebo nie. Hovoriť o tom, že príkaz poslanca by mal byť chránený pred konaním orgánov činných v trestnom konaní, „zvyčajne ukladá nejaký druh úkladnej trestnej činnosti. Politicky a verejne aktívnym ľuďom.“

11:45 Smerom do Česka fúkal silnejší vietor

Ukrajina-Rusko Fiala hovorí, že Sekia je pripravený prijať ukrajinských utečencov

Predseda českej vlády Peter Fialla po včerajšom zasadnutí Bezpečnostnej rady štátu vyhlásil, že Česká republika bude pripravená prijať utečencov z Ukrajiny, ak napätie na hraniciach s Ruskom prerastie do konfliktu. V súvislosti s pomocou Ukrajine sa v súčasnosti neplánuje žiadne ďalšie opatrenie.

Napriek tomu je Česká republika pripravená reagovať, ak Ukrajina požiada o ďalšiu pomoc. Česká vláda už vyslala na Ukrajinu 4000 delostreleckých granátov, aby pomohli pri jej obrane. Česká republika v prípade konfliktu pravdepodobne vyšle na slovensko-ukrajinskú hranicu policajný zbor.

Šport Ledecca sa ospravedlnila, že jej ušlo druhé olympijské zlato

Esther Ledeckej ušla na zimných olympijských hrách v Pekingu druhá medaila po tom, čo zlyhala v záverečných fázach svojej jazdy v zjazdovom lyžovaní žien. Tento sklz ju posunul na celkové 27. miesto.

Po tom, čo minulý týždeň vyhrala svoje tretie zlato na zimných olympijských hrách na snowboardovom paralelnom obrovskom slalome, bola veľká nádej, že Ledecká, prvá zimná olympionička, ktorá v roku 2018 vyhrala dve zlatá v dvoch rôznych kategóriách s použitím iného vybavenia, získa ďalšiu historickú štvorhru. Snoubordový šampión sa ale ospravedlnil sexu, ktorý sa v noci zobudil, aby sledoval jeho zápas.

Počasie Tento týždeň bude teplota vyššia ako priemer

Podľa predpovedí Českého hydrometeorologického ústavu bude najbližší týždeň teplotne nadpriemerný a bude veterné počasie. Vo štvrtok by mohli teploty v niektorých častiach Česka dosiahnuť 15 stupňov Celzia.

Cudzinci Ukrajinci dominujú v cudzom obyvateľstve Čechov

Oficiálne nové čísla ukazujú prevalenciu ukrajinských imigrantov v Českej republike. Počet ukrajinských zamestnancov pracujúcich v Českej republike sa od decembra 2019 do konca minulého roka zvýšil o 35 percent, a to aj napriek následkom epidémie Kovit za posledné dva roky.

Do Českej republiky prišlo v tomto období za prácou asi 51-tisíc Ukrajincov, čím sa celkový počet ukrajinských pracovníkov zvýšil na takmer 200-tisíc. Viac ako štvrtinu zahraničných pracovníkov v Českej republike tvoria Ukrajinci. Študenti s ukrajinským občianstvom zároveň tvoria najväčšiu zahraničnú skupinu na základných a stredných školách v Českej republike a tretiu najväčšiu zahraničnú skupinu na vysokých školách.

Podnikanie Cofola uviedla, že v minulom roku sa veľké tržby zvýšili

Cofola, populárna značka v Českej republike, má za rok 2021 rast tržieb o 7,5 percenta. Celkové tržby stúpli na 6,636 miliardy Kč. Prvé výsledky ukázali nárast zisku, CZK vzrástla o 9,2 percenta na 1,125 miliardy USD.

Po tomto úspechu Cofola oznámila, že zvažuje predaj takmer piatich percent svojich akcií. Výťažok z predaja akcií bude použitý na financovanie rozvojových aktivít a ďalšieho rastu. V decembri značka oznámila, že sa stane spolumajiteľom slovenského výrobcu foriem na PET fľaše.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close