Hlavné správy

Suverénne Slovensko sa pred 20 rokmi zaradilo do skupiny ostatných suverénnych národov, ktoré sa navzájom chránia

Pri príležitosti 20. výročia vstupu Slovenska do NATO navštívil Slovensko vrchný veliteľ spojeneckých síl v Európe (SACEUR) Christopher Cavoli. Počas stretnutí generál ocenil prínos Slovenska do NATO, jeho úsilie o modernizáciu armády a investície do spôsobilostí potrebných na odvrátenie agresie a obranu územia NATO. Svoju návštevu zakončil vo vojenskom výcvikovom priestore Lešť, kde sa stretol so spojeneckými vojakmi, ktorých hostilo Slovensko na ochranu našej slobody a zabezpečenie kolektívnej bezpečnosti. Generál Cavoli povedal, „Pred 20 rokmi sa suverénna krajina Slovensko rozhodla pripojiť k skupine ďalších suverénnych krajín, ktoré sa zaviazali chrániť nielen seba, ale aj seba navzájom. Tieto krajiny to robia preto, lebo máme toľko spoločného – najmä naše hodnoty. „

Generál Kawli a americký veľvyslanec Gautam Rana sa stretli s premiérom Robertom Figom, ministrom obrany Robertom Kaliňákom a ministrom zahraničných vecí a európskych záležitostí Jurajom Planárom. Neskôr si z rúk hlavného veliteľa Armády SR generála Daniela Smeka prevzal Pamätný kríž náčelníka Generálneho štábu OS SR. Generál Cavoli sa zúčastnil aj recepcie organizovanej Britským veľvyslanectvom pri príležitosti 20. výročia vstupu Slovenska do NATO (29. marca).

Generál Cavoli navštívil v stredu vo výcvikovom priestore Lešť vojakov zo Slovenska, Českej republiky, Španielska, Nemecka, Slovinska a Spojených štátov amerických. Títo vojaci predstavujú šesť z 32 krajín, ktoré stoja bok po boku v NATO – najmocnejšej vojenskej aliancii na svete – odhodlanej brániť nielen naše územia, ale aj naše spoločné hodnoty a spôsoby života.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close