Zábava

Svet tento týždeň – americké drony, inflácia, Macronova dôchodková reforma, olympijské hry v Paríži v roku 2024

inde, Pre banky to bol brutálny týždeň. Akcie Credit Suisse v piatok opäť prudko klesli, a to aj napriek odkladu, keď vo štvrtok zasiahla švajčiarska centrálna banka. Návraty na finančnú krízu z roku 2008 sa začali minulý týždeň, keď dve stredne veľké americké banky zlyhali. Investori do technologických startupov sú zachraňovaní bankou Silicon Valley, aby platili svojim zamestnancom včas

Inflácia je tu už mesiace a rovnako aj štrajky. Britská vláda teraz ponúka 5-percentné zvýšenie platov pre zdravotné sestry, zdravotníkov a pôrodné asistentky v sektore zdravotnej starostlivosti, ale nie pre mladých lekárov.

Je to s prezidentom Francúzska Železnica cez jeho neslávne známy návrh zákona o dôchodkovej reforme. Ale za akú cenu? Premiér si nakoniec nebol istý, či má hlasy. Dostal za úlohu povedať parlamentu, že vláda sa odvolá na článok 49 ods. 3 ústavy a urobí z hlasovania o dôchodkoch mandát a vyslovenie dôvery vláde. Štvrtkové spontánne prejavy hnevu viedli k výzvam na národný deň štrajkov budúci štvrtok v mestách ako Rennes, Marseille a Bordeaux tento piatok.

Ďalší problém, na ktorý Parížania reptali Ceny vstupeniek na olympijské hry. Prvé predaje online lístkov v lotérii sa ukázali ako drahé, niekedy až príliš vysoké, pričom jeden milión lístkov sa predal za 24 eur za kus a viac ako 4 milióny za menej ako 50 eur. Digitálna doba nie je krutá len pre športových fanúšikov.

Produkovali Alessandro Xenos, Daphné Leprince-Ringuet, Juliette Laurain a Guillaume Gougeon.

READ  Karin bola zdrvená porážkou Čile na Slovensku

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close