Ekonomika

Taliani sú v šoku, postavili limuzínu SUV so vzácnym motorom. Ukážem jej to v októbri

Aznom Palladium, ako sa pripravovaná novinka volá, sa nazýva hyper limuzína a má kombinovať bezhraničný luxus so správnym výkonom, pohonom všetkých kolies a zvýšenou priechodnosťou na ľahšom teréne. Dopyt po tomto aute údajne existuje, ale cena určite nebude populárna.

Má to byť skvelé auto, ktoré predtým nikto nepostavil. Spoločnosť Aznom stavia hyper limuzínu Palladium, ktorá spája karosériu tradičnej luxusnej limuzíny a SUV do jedného gigantického celku s dĺžkou asi šesť metrov.

Spoločnosť so sídlom v Modene tiež tvrdí, že majú pre svoje auto dostatok zákazníkov a určite to nebude len niekoľko kusov výroby. Na vývoji novinky sa podieľa aj niekoľko renomovaných dodávateľov a výsledkom celej snahy je byť detailné a premyslené vozidlo konkurujúce svetovým výrobcom najprestížnejších luxusných limuzín.

V tomto smere sa Aznom Palladium postaví napríklad aj britskej legende Rolls-Royce Cullinan alebo Rolls-Royce Phantom, no vďaka jedinečne navrhnutej karosérii pravdepodobne nebude mať priameho konkurenta. Podľa dostupných náčrtov by kabíne mal dominovať centrálny vertikálny displej infotainmentu a dá sa očakávať aj digitálny prístrojový panel pred vodičom.

Zaujímavo vyzerá aj kresba zadných sedadiel detailne zakomponovaná do konca automobilu. Pre najdôležitejších cestujúcich na zadných sedadlách je k dispozícii aj výsuvná „polica“ na okuliare, cigary a chladený drahý alkohol.

Zdroj: Aznom

Vonkajší vzhľad potom upúta napríklad mohutný zadok, tenké svetlomety či podsvietená veľká maska ​​chladiča – dnes takéto riešenie využíva BMW X6 a Škoda Enyaq iV. Celú karosériu navyše dopĺňajú výrazné lišty a otvory pre prívod vzduchu. Bude zaujímavé sledovať, čo všetko sa dostane do sériovej verzie.

Zaujímavosťou automobilu je okrem neobvyklej kombinácie SUV a limuzíny aj pohon pozostávajúci z (s najväčšou pravdepodobnosťou dvanásťvalcový – zatiaľ nešpecifikovaný) motor naladený na úctyhodných 680 koní, aby dokázal túto hmotu rýchlo pohnúť dosť. Nijakého športovca však nemožno očakávať.

READ  Môže Európa prežiť bez ruského zemného plynu?

Presné technické podrobnosti si Aznom zatiaľ necháva pre seba, istý je iba pohon všetkých kolies (vrátane pohonu dvojice kolies – pravdepodobne zadný) a vysoký podvozok s ochranou proti poškodeniu, takže realistický bude občasný výlet na nespevnený povrch. .

Každopádne, s takým luxusným a veľkým autom sa bude brodiť blatom len možno jedno percento záujemcov. Ak vôbec niekto. Taliani však model označujú ako sedan „All Terrain“ a jeho predprodukčná verzia by sa mala predstaviť tento mesiac (október 2020) v Miláne.

Pripravené v spolupráci s TopSpeed.sk.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close