Svet

Tanzánia získa 100 japonských investorov

V správe uverejnenej tanzánijskými novinami občan, Výsledkom úspešnej kampane Tanzánijského investičného centra (DIC) a Veľvyslanectva Tanzánie v Tokiu je, že v októbri navštívi Tanzániu viac ako 100 japonských investorov.

Kampaň sa začala 27. mája 2024 a skončila 10. júla 2024 a zasiahla japonské mestá ako Tokio, Osaka, Šizuoka a Čiba.

Títo investori navštevujú Tanzániu, aby pokračovali v rokovaniach a dokončili existujúce investičné dohody s kľúčovými tanzánijskými zainteresovanými stranami.

Tanzánijský veľvyslanec v Japonsku Baraka Luanda a generálny riaditeľ TIC Gilead Teri sú zodpovední za propagáciu investičných príležitostí v Tanzánii pre japonských investorov.

Okrem toho si TIC a Japonská agentúra pre medzinárodnú spoluprácu vymenia expertov, aby nasmerovali viac investícií z Japonska do Tanzánie, uvádza sa v tlačovej správe pre The Citizen.

Správa čiastočne znie; „Kampaň bola pozoruhodne úspešná pri prilákaní a povzbudzovaní japonských spoločností, aby investovali v Tanzánii.“

Podľa správy Organizácia Spojených národov pre priemyselný rozvoj (UNIDO) spolu s Rozvojovým programom OSN (UNDP) pomohli pri realizácii kampane.

Japonsko a Tanzánia majú dobré ekonomické vzťahy s japonskými investíciami, ktoré vytvárajú bohatstvo a zamestnanosť vo východoafrickej krajine.

Ako je vidieť v správe The Citizen, niektoré z popredných japonských podnikov v Tanzánii zahŕňajú Japan Tobacco, Sumitomo Chemicals, Tanja, Madoborwa a Bardi Bardi.

READ  Program House Stay na zvýšenie príspevkov do dôchodkového fondu

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close