Tata Open Maharashtra: Indické duo Balaji-Jeevan vo finále, Ram-Salisbury mimo

N. Sriram Balaji a Jeevan Nedunchezhiyan potvrdili svoje miesto ako celoindický pár vo finále Tata Open Maharashtra víťazstvom 6-4, 7-5 nad Britmi Julianom Cashom a Henrym Pattenom 6-4, 7-5. V posledných štyroch zápasoch na štadióne Palewadi v piatok.

Po odhlásení slovensko-srbskej dvojice Alex Molkan a László Djere sa do súťaže striedavo prihlásili Balaji a Jeevan. V sobotňajšom vrcholovom súboji sa indický pár stretne so štvrtým Belgičanom Sanderom Gillim a Joranom Willijenom, ktorí zdolali najlepších nasadených Rajiv Ram a Joe Salisbury 7:6 (3), 7:6 (4).

Balaji a Jeevan náležite pobavili vyše 400-členné publikum na centrálnom kurte, keď Jeevan loboval forhendom cez 6’6” Pattona, plný sebavedomia po ich vzrušujúcom štvrťfinálovom víťazstve nad druhým nasadeným Nathanielom Lammonsom a Jacksonom Withrowom. Sieťovina v suteréne.

Indický pár urobil rozhodujúci ťah v úvodnom sete v piatom geme. Kĺzavý Balaji uviedol loptičku do hry forhendovým returnom krížnym kurtom, na ktorý Cash zareagoval úderom jednoduchého forhendového voleja do siete. Balaji zvýšil na 30:0 forhendovým returnom pri podaní Pattona, ktorý prešiel medzi dvoch Britov a trafil pásku pred pristátím.

Bekhendový víťaz crossguardu od 32-ročného hráča si vyslúžil tri šance na brejknutie a bol to Balaji, ktorý forhendovým smečom premenil finále. Jeevan podával set a čelil dvom brejkbalom.

Oba páry išli v druhom sete bezchybne, až kým Jeevan nezaznamenal dve dvojchyby v 10. hre a čelil dvom setbalom. Tridsaťštyriročná hráčka však pri svojom podaní trafila tie správne miesta na kurte, keď na tom záležalo, rovnako ako v prvom sete.

READ  Laver Cup utrpel ďalšiu ranu, keď sa Stefanos Tsitsipas stal najnovšou hviezdou, ktorá odišla

Jeevan, povzbudený svojím únikom z predchádzajúcej hry, urobil dve nedbalé chyby z forhendového voleja a trafil dva tesné forhendové víťazné body, aby mu zabezpečil rozhodujúci brejk.

Vďaka mierne chladnému piatkovému neskorému nočnému počasiu, na veľkú radosť divákov, ktorí zostali na zápas, si Balaji zabezpečil miesto v súboji o vrchol s esom na ihrisku.