Nigérijčania v zahraničí: Kanu, Adekunle, Igbekeme, Maja Target; Igalo Cage; Simon poslúchol

Vo svete futbalu sa každý deň niečo deje a inak tomu nebolo ani v sobotu 29. apríla.

Od Anglicka po Turecko, od Saudskej Arábie po Slovensko a ďalej sa hrali futbalové zápasy s rôznymi nigérijskými hráčmi za ich príslušné kluby.

V tejto správe Soccernet.ng sa pozrieme na výkony nigérijských futbalistov v rôznych ligách po celom svete. Pripravte sa na adrenalínovú jazdu!

Anglicko

West Brom sa vrátil po góle a skóroval vzrušujúcim víťazstvom 2:1 nad Norwich City v Championship, pričom Semi Ajayi predviedol vzadu solídny výkon.

Anglická Premier League si ponechala Taiwo Awoniho vo svojom tíme, keďže Frank Onyeka prišiel z lavičky, aby poskytol asistenciu víťazovi Brentfordu proti Nottinghamu Forest, ale Emmanuel Dennis bol nevyužitým náhradníkom.

V ženskej Super League predviedla stredová obrankyňa Super Falcons Ashley Plumptreová svoje schopnosti, keď krásnou hlavičkou pomohla Leicester City Women k výhre 4:0 nad Liverpoolom.

Francúzsko

Medzitým musel Moses Simon zabudnúť na deň, keď Nantes utrpelo potupnú porážku 5:1 proti Toulouse na Stade de France vo finále Coupe de France, kde mohol odohrať iba 45 minút.

V Ligue 2 pokračoval Josh Maja vo svojej pozoruhodnej forme a strelil svoj štvrtý gól v toľkých zápasoch, pretože jeho zásah v 82. minúte priniesol Girondins Bordeaux ohromujúce víťazstvo 2:0 na ihrisku Valencie a zvýšil svoje ligové konto na 16. Pred tretím FC Metz si vytvoril zdravý trojbodový náskok.

Josh Maja

Nemecko

Kevin Agbokuma mal dobrú formu za Hoffenheim proti RB Lipsko, ale gól Christophera Ngungu v 28. minúte stačil na to, aby Holmes získal životne dôležité víťazstvo 1:0 v Bundeslige.

Poľsko

V Poľsku bol James Igbekme opäť v cieli, keď Wisla Krakov porazila Sojinisanka Sojnys 3:0 v I. poľskej lige.

READ  6 roztomilých momentov Coco Goff a jej podporných rodičov
James Igbegame

Saudská Arábia

Odion Ighalo stratil nádej na pridanie k svojim siedmim kontinentálnym gólom, keďže japonský gigant Urawa Red Diamonds porazil 10-členného Al Hilala domácu remízu 1:1 vo finále Ligy majstrov AFC na King Fahd International v Saudskej Arábii. Arena.

Al Hilal si povedie dobre v odvetnom zápase naplánovanom na budúci týždeň, aby si zabezpečil piaty kontinentálny titul.

Odion Ighalo

Škótsko

V Škótsku víťaz prestávky Josepha Cardela zabezpečil víťazstvo Celtic Hearts 2:1 proti Peterhead v Scottish League One, napriek tomu, že Joshua Winson v 62. minúte vyrovnal pre hostí.

Slovensko

Na Slovensku boli Wisdom Kanu a Usman Adekunle v streleckej listine Jemblin Michalovci, ale nestačilo to, pretože hostia Skalica vyhrali v superligovom súboji 3:2.

Turecko

Napokon v Turecku predviedol Pride Osai-Samuel vynikajúci výkon, ktorý pomohol desaťčlennému Fenerbahçe k víťazstvu 3:1 nad Sivassporom.

Víťazstvo posunulo Benares na tri body od lídra ligy Galatasaray.

Tento príspevok bol naposledy upravený 30. apríla 2023 o 8:28