Zábava

Televízny seriál propagujúci ženy v športe

Televízny seriál „Like a Girl“ sa ponorí hlboko do života profesionálnych, olympijských a majstrovských športovcov a poskytuje pohľad do reality žien v športe: maskulinita, rasizmus, sexizmus, platová nerovnosť, zneužívanie alebo závislosť a výzvy – ako všetky ostatné. ľudské bytosti – čelia mimo športu.

Televízny seriál moderuje bývalá vysokoškolská atlétka Peija Velez, ktorá dúfa, že „Like a Girl“ naučí mladé ženy a dievčatá, že „sú hodné zdieľať naše príbehy a že v zraniteľnosti je sila“. „Zaoberáme sa problémami ako duševné zdravie, aby sme riešili rozdiely v športovom priemysle a ukazuje to, že ženy čelia mnohým prekážkam, no stále nachádzajú silu povzniesť sa nad ne. Takáto šou inšpiruje ďalšiu, aby vedela, že všetci sme ľudia.“ a ako sa môžeme postarať o svoju myseľ, telo a pohodu. Snažíme sa nájsť riešenia na ochranu a v živote ako celku,“ povedal Velez AL DÍA.

V sérii Velez ukazuje svoju tvár aj ako športovkyňa, ktorá s veľkým odhodlaním zdoláva prekážky. „Hlavnou prekážkou, ktorej som čelila ako atlétka, bolo to, že mi ľudia povedali, že nemôžem byť hooper a modelka a návrhárka. Mojím snom bolo ísť do WNBA, ale ženy si, žiaľ, nevážili, tak som išla na druhú stranu.“ veľa ľudí by zastrelilo moje sny a túžby vyrastať a byť multitalentovaným kreatívcom a povedali by si, že to nie je možné. Som preto vďačný, že žijem v dobe, v ktorej môžem hovoriť s viacerými pomlčkami a mať vzťah k športu pri zvažovaní mojich ostatných vášní. So snami o tom, že jedného dňa pôjdem do WNBA. Šiel som na vysokú školu a potom som skončil pri navrhovaní basketbalového basketbalu WNBA k 25. výročiu, ktorý sa vypredal za menej ako 2 hodiny. Spôsob, akým sa to celé uzavrelo, mi ukázal, že ak držte sa svojich inštinktov a vízie, dokážete prekonať akúkoľvek prekážku. Veľa ľudí to nepochopí, kým to neuvidia,“ dodala afro-latinská herečka.

V tejto sezóne bude ‚Like a Girl‘ obsahovať osobné a profesionálne pohľady: Anastasia Bagonis (americká paralympijská plavkyňa, ktorá reprezentovala USA na Letných paralympijských hrách 2020 a držiteľka svetového rekordu vo svojom športe), April Ross (americká hráčka plážového volejbalu a tri -krátka olympijská medailistka), Jennifer Soto (americká skateboardistka s hlúpymi nohami z Jersey City, New Jersey, ktorá vyhrala Street League Skateboarding Pro Open v Londýne v roku 2018), Cece Telfer (jamajská americká atlétka z roku 2019, ktorá sa stala prvou otvorene transgender ženou vyhrať titul v NCAA), Madison Hammond (americká národná profesionálna futbalistka, ktorá hrá ako obrankyňa za Angel City FC vo futbalovej lige a prvá indiánska hráčka v lige) a Angel McCaughtry (americká profesionálna basketbalistka a dva- častý olympijský víťaz, ktorý hral za WNBA a zahraničné ligy vrátane Turecka, Slovenska, Libanonu, Maďarska a Ruska.

Premiéru mali prvé epizódy ‚Like A Girl‘ Na poistke Streda 29. marca.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close