Tenis: Slovensko vyhralo Hopmanov pohár

Nezávislosť Malty

Sobota, 10. januára 2009, 00:00
Posledná aktualizácia: asi pred 16 rokmi

Dominika Sibulková a Dominique Hebrady včera zdolali ruských súrodencov Dinaru Safinovú a Marata Safina a vyhrali Hopmanov pohár na Slovensku.

Cibulková zdolala Safinovú 6:7 (3), 6:1, 6:4 a Slovensko tak viedlo 1:0. Harbady potom porazil Safina 6–7 (5), 7–5, 7–6 (3), aby vyhral šampionát pred približne 8 000 ľuďmi v Burswood Dome.

Každý tím postúpil do finále 3:0 a viedol svoje skupiny v hre každý s každým.

Bol to pre Slovensko tretí titul v 21-ročnej histórii Hopmanovho pohára. Hrbatý vyhral turnaj zmiešaných družstiev v roku 2005 s Danielou Hantuchovou.

Safinová, ktorá v skupinovej fáze zdolala Francúzku Alice Garnetovú, Talianku Flaviu Pennettovú a Taiwančanku Hsieh Su-wej, podala v 10. zápase úvodného setu tri setbaly.

Safinová za stavu 5:1 v rozhodujúcom sete vyhrala ďalšie tri gemy, no Cibulková si v poslednom geme podržala podanie a zápas zobrala. Pre Slovensko to bolo prvé víťazstvo proti Safinovi.

„Mala som 5:1 a zrazu to bolo 5:4 a potom mala bod zlomu, takže som sa naozaj trápila,“ povedala Cibulková. „Som naozaj šťastný, že som ju porazil. Musel som hrať agresívne.“

Safinová, ktorá bola počas svojich skupinových zápasov nezvyčajne utlmená, vo finále ukázala svoju obvyklú volatilitu, keď v prvom sete rozbila raketu.

Ale dav zabával aj 28-ročný Safin, ktorý koncom roka 2009 oznámil svoj odchod do dôchodku. Vo vypätom momente tretieho setu, keď si Hrbatý s ťažkosťami udržal podanie, vtisol Safin bozk na líce sieťového rozhodcu.