Barrick dosiahol víťazstvo proti Rusku

Na 3. deň majstrovstiev sveta juniorov v hokeji 2021 sa tímy Underdog postavili proti súperiacim silovým centrám.

Počas väčšiny zápasov proti Fínsku krúžilo Švajčiarsko, bol ticho a svoju presilovú hru nakoniec využil na víťazstvo 4: 1.

Slovensko predstihlo väčšinu svojej hry s každým zápasom Kanadu a prinútilo ju prehĺbiť sa do tretej tretiny, zastaviť neskoré slovenské povstanie a v druhej vyhrať niekoľko nocí.

Česko šokovalo Rusko 2: 0, čo je doposiaľ najšokujúcejší výsledok spomedzi svetových junioriek. Pohlavia uzavreli ruský priestupok, zabránili im v hraní a hrali jednu zo svojich úplných hier v nedávnej pamäti.

Aj keď v tento deň nepadlo veľa gólov, stále bolo veľa hráčov, ktorí stáli osamotene za svoje národy. Tu sú tri najlepšie predstavenia 3. dňa.

Tretia hviezda: Devon Levy, Kanada

Po výbuchu útoku v prvej hre turnaja bola druhá hra Kanady takmer úplným opakom. Aj keď nehrali zle, Kanada sa po góle Jordan Spenceho snažila niečo proti Slovensku dostať.

Druhý gól Kanady prišiel až po piatich minútach zápasu a aj potom Slovensko neskoro skórovalo a urobilo veci zaujímavejšími.

Kanadský zlatý medailista Devon Levy musel zostať ostrý v sieti, keď Slovensko otočilo plyn a prinútilo Kanadu brániť sa v cykle. Obrancovia Kanady boli pri svojom rozhodovaní neaktívni, umožnili Slovensku bez väčšieho tlaku postaviť sa v útočnom pásme a v jednom okamihu Levy prinútil svoj tím k záchrane v slovenskej presilovej hre. -1.

Levy však mal takmer pravdu, keď Kanada zvíťazila 3: 1. Levy, ktorý s úspechom oslávil svoje 19. narodeniny, zastavil 18 z 19 slovenských striel.

READ  Večná hviezda Kosova

Zatiaľ čo kanadskí korčuliari zlepšia svoju hru pre budúce zápasy, bolo úľavou vidieť, ako sa Levy vytočil a zameral sa proti Slovensku. Levy potvrdil svoju pozíciu úvodného zlatého medailistu Kanady po zvyšok turnaja. Kanada bude späť v zostave a o pár dní bude stáť pred Švajčiarskom.

Druhá hviezda: Anton Lundel, Fínsko

Fínsko hralo proti Švajčiarsku najpravdepodobnejšie veľmi dobre a prehralo 4: 1. Najskôr však otvorilo skóre Švajčiarsko, čo mohlo Fínsku umožniť usadiť sa a chytiť ich v tomto okamihu. Namiesto toho šanca Florida Panthers Anton Lundell odpovedala gólom o 36 sekúnd neskôr.

Fínsky kapitán položil tím na chrbát a sprevádzal ich zvyškom hry. Fínsko uzavrelo akýkoľvek možný priestupok Švajčiarov a Lundell pridal k finálnemu gólu hry ďalšiu asistenciu.

Keby Lundel nereagoval dôsledným gólom po tom, čo sa Švajčiarsko ujalo vedenia, hra mohla prebiehať oveľa inak. Namiesto toho Fínsko využilo vyrovnanú hru na udržanie rovnováhy, znovuzískanie svojej hry a dominovanie pre druhé víťazstvo Švajčiarska na turnaji. Teraz bude mať Fínsko dva dni voľna, kým si porovná každý s každým zápas proti Slovensku a Kanade.

Prvá hviezda: Lucas Barik, Česká republika

Pred finálovým nočným zápasom medzi Ruskom a Českom bolo jasné, kto sú porazení. Česi však vyhrali tri z posledných piatich kôl vzájomných stretnutí Rusov medzi sebou a Rusmi a samozrejme urobia veci zaujímavými.

Po zápase s Ruskom v prvej tretine dokázalo Česko udržať hru bez skóre, a to najmä vďaka skvelej hre Goldera Lucasa Barricka. Barrick nenastúpil na prvý zápas v tejto hre a v nedeľu sa svojím úvodným shutoutom potvrdil ako úvodný brankár tímu po zvyšok zápasu.

READ  "Scenárista Interu Miláno ako 3-4 najlepší obranca a Walter Samuel vo svetovom futbale"

Barrick zastavil všetkých 30 ruských striel, aby Česko získalo prvé víťazstvo, a stál na jeho ihrisku počas niekoľkých ruských presiloviek, vrátane dvoch gólov Ruska na poslednú chvíľu.

Po takmer minúte a pol v druhej tretine, keď sa Česi uklonili svojmu rozhodnutiu, sa odmietol ohýbať a sústredil sa aj po tom, čo skóroval Philip Kofer a dal Českej republike vedenie 1: 0.

Dnešný večer bol pre Česko obrovským úspechom, pretože sa dostali do lepšej pozície a dostali najpriaznivejšie štvrťfinále. Bolo to jedno z ich najsilnejších vystúpení na World Juniors v poslednej dobe a začalo to na cieľ s Barrickom.

Výkon Barricka priniesol Českej republike zotavenie, ktoré potrebovali po porážke so Švédskom. Sexuálne víťazstvo zaisťuje chaotický koniec pre skupinu B, Rusko síce prehralo zápas, ale pred pár nocami porazilo Američanov. Česká republika má v utorok voľný deň proti USA, ktoré majú značné podiely na tom, ako náhle otriasne skupinou B.