šport

Tímový lekár komentoval stav Jakobsena: Bude jazdiť znova, ale …

dnes 12:10
|

Deceuninck – doktor Quick-Step Yvan Van Mol si myslí, že Fabio Jakobsen sa s najväčšou pravdepodobnosťou bude môcť vrátiť na svoj bicykel po minulotýždňovej hororovej havárii v okolí Poľska.

Našťastie sa zdravotný stav 23-ročného holandského cyklistu Fabia Jakobsena zlepšuje hneď po prudkom poklese v prvej etape závodu okolo Poľska, čo potvrdil aj tímový lekár Van Mol. Znalec sa dokonca domnieva, že Holanďan sa po zotavení vráti do svojho milovaného športu.

„Vzhľadom na závažnosť nehody sa darí veľmi dobre,“ cituje slová belgického lekárskeho portálu cycling.today. „Už si je plne vedomá, ale stále nemôže hovoriť. Komunikujeme prostredníctvom textových správ. Myslím si, že bude pripravený sa presťahovať do Holandska koncom budúceho týždňa.“

Tímový lekár potvrdil, že Jakobsen nebol poškodený životne dôležitými orgánmi, ale mal obavy z iných problémov.

„Naším jediným záujmom je, že jeho tvár zostane čiastočne poškodená. Môže sa to týkať aj fungovania svalov v oblasti okolo úst. Napriek tomu verím, že bude opäť závodiť. Ale časový horizont, keď sa vráti do bicykel je ťažké odhadnúť. ““

Po tomto strašnom incidente, pri ktorom Jakobsen preletel cez bariéry rýchlosťou 80 km, sa cyklistický svet rozdelil na dva tábory. Jeden by radšej videl vinníka Dylana Groenewegena za mrežami, ale iní už hovoria o niečom viac odpustiteľnom. Do druhej skupiny sa pridal olympijský víťaz a víťaz Tour de France Bradley Wiggins.

„Ako sa môže Groenewegen cítiť? Možno mu trauma nikdy nedovolí jazdiť na bicykli a znova súťažiť. Nikto by to neurobil úmyselne a najlepšou správou pre cyklistu bude stáť znova na začiatku so svojím krajanom,“ povedal Brit.

READ  Brit odpálil "klzký" kurt, pretože zranenie členka vyvolalo strach z Australian Open

Peter Sagan sa počas tréningu baví: Pamätajte, cyklistika je zábava:

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close