šport

Kontaveit zbiera na podujatí Luxembourg Legends

Už polovicu z 50 rokov WTA je Luxembursko jednou z najobľúbenejších zastávok na turné, čím si získava lojalitu hráčov, ktorí sa tešia rodinnej atmosfére a vďačným fanúšikom. Pôsobivý zoznam šampiónok zahŕňa šesť svetových jednotiek – vrátane Kim Clijstersovej, ktorá vyhrala titul WTA 250 päťkrát.

Keď sa v roku 2021 skončilo trvanie podujatia v kalendári WTA, riaditeľka turnaja Danielle Maas a jej tím v International Women’s Tennis Promotion (IWTP) sa rozhodli stavať na tradícii, ale v inom formáte – a na prize money 2022 Luxembourg Women’s Eights. zrodila sa výstava Tennis Masters.

Clijstersová vhodne prekonala Martinu Hingisovú vo finále minuloročného úvodného ročníka. Belgická hviezda sa do mesta vrátila minulý týždeň, tentoraz viedla pole, v ktorom boli aj Daniela Hantuchová, Andrea Petkovic, Pauline Parmentier, Monica Puig, Lucie Šafářová, Mandy Minella a nedávno odišla do dôchodku Annette Kontaveit.

Pred začiatkom akcie hostia na slávnostnej večeri videli, ako Clijstersová predstavila IWTB pomocou zarámovanej koláže – ako prejav uznania za pokračujúce úsilie tímu zdieľať ducha #WTA50 poskytovaním platformy pre herné vzory. Profesionálny okruh.

„Po všetkých tých rokoch som teraz na rade ja, aby som ti niečo dal,“ povedal Clijsters. „Ďakujem za váš úžasný záväzok voči ženskému tenisu a za vytvorenie tohto úžasného podujatia. Pre nás všetkých je skutočne cťou byť toho súčasťou. „

Ďalším vrcholom večera bolo odovzdanie Ceny Jany Novotnej IWTP bývalej svetovej päťke Hantuchovej. Ocenenie, ktoré vzniklo v roku 2017, oceňuje hráčky, ktoré preukazujú osobitnú angažovanosť a oddanosť ženskému tenisu v Luxembursku, ako to urobila počas svojho života veľmi milovaná česká šampiónka.

Anne Kremerová, bývalá hráčka číslo 1 a top 20 v krajine, predstavila Handuchovú ako luxemburského premiéra Xaviera Bettela.

READ  Tour de France 2020: Analýza 10. etapy

„V priebehu rokov ste nás nielen ohúrili svojimi výkonmi na kurte, ale vždy ste nás vzorne podporovali aj s našimi vedľajšími programami,“ povedala Creamer. „Teraz si veľmi vážime vaše priateľstvo a váš záväzok propagovať náš nový konkurenčný formát.“

Hantusová prijala uznanie a odpovedala: „Luxembursko, viete, pre mňa znamená svet. Myslím, že sme vždy cítili, že je tu niečo výnimočné, len čo sme vstúpili na štadión – bez ohľadu na to, odkiaľ sme vo svete prišli.“ , cítili sme sa, akoby sme hrali doma, vďaka tímu tu a úžasným fanúšikom. Zrazu sme sa stali rodinou a tie priateľstvá a spomienky, ktoré vznikli v priebehu rokov, sú viac ako akákoľvek trofej víťaza.

Slovenská hviezda pokračovala: „Keď som sem letela, hovorila som si, aké máme šťastie, že máme v našom veku podujatie, kde sme stále súťaživí, opäť cítiť tie nervy a rozmýšľať, či to zvládneme. Hrať. V našom dôchodku je skutočne privilégium dostať ďalší dôvod na motiváciu trénovať a cvičiť. Ďakujeme, že ste vytvorili toto neuveriteľne jedinečné podujatie – je to naozaj čerešnička na torte, keď oslavujeme 50 rokov WTA.

Štvrťfinále v de Kock Arene, na ktorom sa zúčastnil aj veľkovojvoda Henri, prinieslo víťazstvá nad domácou hrdinkou Minellou (nad Clijstersovou), Petkovičovou (nad Handuchovou), Šafárovou (nad Parmentierom) a Kontaveitovou (nad Puigovou).

Po tom, čo Petkovičová v semifinále zdolala Minellu, zdolala 27-ročná Estónka nad Petkovicovou Šafárovou 7:5 6:2.

Niekdajší svetová dvojka Kantaveid vzdal hold vysokej úrovni turnaja po víťazstve, ktoré mu vynieslo víťazný šek v hodnote 50 000 eur.

„Pozerala som prvý zápas medzi Kim a Mandy a pomyslela som si: Bože môj, mala som viac trénovať,“ zasmiala sa. „Podmienky boli podľa mňa vo všetkých zápasoch veľmi dobré. Je zaujímavé vidieť formu hráčov, ktorí pred časom odišli do dôchodku. Myslím tým, Lucy mala za posledných pár rokov dve deti. Teší ma víťazstvo a to, ako som hral a bojoval,“ povedal.

READ  Rohan Bopanna a Denis Shapovalov zo štvrťfinále štvorhry mužov Indian Wells

Najbližšie pre Kontaveita: rozlúčkový zápas pred jeho domácimi fanúšikmi v Tallinne 11. novembra proti svetovej siedmej Anse Japierovi.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close