Malta M. Debono (88 R. Cini), Z. Leonardi, M. Wesselji (82 J. Engerer), r. Cicluna, A. Garcia, K. Brifa (46 K. Mohnani), A. Borg (88 M. Debatista) ), nar. Duma, K. Bond (68 A. Zammit).

Slovensko D. Fruewald, D. Jasso, M. Gomola (61 D. Jaworček), A. Ghazi (46 A. Selaki), m. Sviderski (61 A. Kajtoš), R. Serebkai (46 r. Zhambor), A. Tučný (46 N. Marcelli), F. Mielke, D. Veselowski, S. Kopášek (61 A. Kaprálík), J. Murgaš.

Rozhodca Fiodor Zamyt.

Žlté karty Engerer, Marcelli.

Červené karty Cine (M) 90; Marcelli (S) 90.

Ukázalo sa, že rozdielom je výborné bodovanie Slovenska, keď v medzištátnom prípravnom stretnutí na štadióne Tonyho Pesinu prekonalo Maltu U-21 4:1.

Mladíci z Malty sa snažili postaviť proti svojim lepším súperom náročnú výzvu a ukázali skvelý charakter na to, aby dokázali bojovať po tom, čo na konci prvého polčasu padli o dva góly.

Skutočne, gól Mattiu Veseljiho na začiatku reštartu obnovil nádej Malty na pozitívny výsledok, ale Slovensko nedokázalo využiť svoje šance, keď pridalo ďalšie dva góly a zabezpečilo si pohodlné víťazstvo.

Počas prvého polčasu v silnom tlaku Slovenska prišli hostia o loptu mimo svojej šestnástky a hráči Malty sa snažili dostať loptu na kopačky mimo svojho územia, no našťastie ich hostia nedokázali potrestať.

Slováci sa ujali vedenia o sedem minút neskôr, keď sa po pravej strane presadil Adam Kasi a jeho center našiel Romana Serepku, ktorého síce bravúrne zneškodnil Matias Debono, no z odrazu hlavičkoval Dominik Veselovski.

Slovensko pohrozilo, že pridá druhý gól v 23. minúte, keď Toma Jasso z priameho kopu zostal bez prihrávky pri vzdialenejšej žrdi, no jeho hlavička išla tesne vedľa.

READ  Najnižšie skóre mala India, Austrália vyhrala za dva a pol dňa »Techno Codex

V 32. minúte zahrával priamy kop Dylana Scicluna na hranici pokutového územia Mattia Veselgi, ale jeho strela minula bránu.

Päť minút po prestávke sa Vesselji bránil s miernou neochotou hostí, no útočníka Floriana kryli slovenskí obrancovia skôr, ako stlačil spúšť.

Malťania boli po druhýkrát potrestaní dve minúty pred prestávkou, keď sa Samuel Kopáček prehnal po pravom krídle a mal malé problémy dotlačiť loptu do prázdnej bránky, kým loptu upratal do dráhy Adama Dugneyho.

Malta sa snažila po prestávke bojovať proti nemu av 54. minúte sa im podarilo vyrovnať, keď si v 54. minúte Basil Duma ušiel po pravej strane a poslal loptu do siete Wieselji.

V 65. minúte mala Malta šancu na vyrovnanie, keď dlhú loptu zahral do dráhy Veselji, no brankár Slovenska Thomas Fruewald sa vymanil z jeho priestoru a loptu vyrazil do bezpečia.

O dve minúty však Slovensko prerušilo hru, keď Mario Sauver nazbieral uvoľnenú loptu na hranici šestnástky a zasiahol blýskavý nájazd, ktorý nedal Debonovi žiadnu šancu.

Malťania vyzerali veselo a hostia mohli pridať štvrtý o tri minúty neskôr, keď Jean Leonardi stratil rovnováhu v držaní lopty, ale Aleksandar Selaki neuveriteľne minul gól s Debonom.

Brankár Reeves Cini nahradil Mathiasa Debona a skóroval po dvoch minútach, no pobyt mladého brankára na trávniku bol krátkodobý.

Pretože ho o dve minúty neskôr prekonal Arthur Gajdoš, ktorý skóroval priamo z priameho kopu. Po góle si Slováci išli stiahnuť loptu zo siete a medzi dvoma skupinami sa strhla šarvátka, keď Cini riešil súpera.

Tu rozhodca Fjodor Zammit vylúčil brankára Malty a Slováka Nina Marcelliho, ktorý dostal jeho pochodové rozkazy.