Hlavné správy

Tony kanabisu boli skonfiškované na lodi s motorom s košíčkami

Atény, Grécko (AP) – Grécke úrady zaistili štyri tony konope ukryté na lodi prevážajúcej priemyselné stroje na výrobu košíčkov z Libanonu na Slovensko.

Grécka komisia pre finančné trestné činy vo štvrtok vo svojom vyhlásení uviedla, že drogy sa našli v prepravnom kontajneri v hlavnom prístave krajiny v Pireu, podľa informácií amerického Úradu pre kontrolu drog.

Kontajner, ktorý bol jedným z troch priemyselných strojov na výrobu košíčkov, mal doraziť do Byrusu po mori 14. apríla a prepraviť sa vlakom do hlavného mesta Slovenska Bratislavy 20. apríla cez severné Macedónsko, Srbsko a Maďarsko.

Na základe informácií od DEA vykonali grécke úrady 16. apríla po kontajneri prehliadku. Celkovo viac ako 4,3 tony spracovaného kanabisu sa našli v skrytej krabici zabudovanej do kovovej nádrže, ktorá sa nachádzala medzi strojmi, informovala divízia finančnej kriminality. Pouličná hodnota drog sa odhaduje na zhruba 33 miliónov eur.

Grécki úradníci uviedli, že v prípade dostali pomoc od saudskoarabského agentúry pre vymáhanie drog. Vyšetrovanie vývozu pokračuje.

READ  Správa UNICEF ECAR o humanitárnej situácii č. 13 (Odpoveď pre utečencov) 25. mája až 15. júna 2022 – Poľsko

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close