Svet

Top 10 afrických krajín s najvyššou mierou kriminality do polovice roku 2024

Zločiny od drobných krádeží až po organizované zločinecké syndikáty majú ďalekosiahle dôsledky na krajiny. V polovici roku 2024 zaznamenala Južná Afrika najvyššiu mieru kriminality v Afrike.

Od drobných krádeží až po veľké zločinecké kruhy sú účinky trestnej činnosti ďalekosiahle. Kriminalita nielenže podkopáva sociálny poriadok, ale brzdí aj ekonomický rast, narúša mier a narúša dôveru verejnosti v vládnutie a právne inštitúcie.

Avšak to, aký bežný zločin je a aký typ zločinu sa deje, sa líši v závislosti od toho, kde sa nachádzate. Niektoré krajiny v Afrike napríklad čelia množstvu jedinečných výziev, ktoré problém komplikujú.

V predchádzajúcom článku sme odhalili 10 najlepších afrických miest s najvyššou mierou kriminality do polovice roku 2024, pričom sme tvrdili, že zatiaľ čo kontinent má rastúcu mladú populáciu, táto demografická výhoda je často zatienená sociálno-ekonomickými výzvami, ako je nezamestnanosť. Inflácia a vysoké životné náklady.

Tieto problémy v kombinácii s chudobou a ekonomickou nerovnosťou vytvárajú podmienky, v ktorých sa jednotlivci môžu uchýliť k nezákonným činnostiam ako prostriedku na prežitie.

Aktualizované Numbeov trestný zákonník Podľa krajín má Južná Afrika najvyšší index kriminality v polovici roku 2024 so skóre 74,8.

Nie je prekvapením, že do polovice roku 2024 bude v krajine šesť z top 10 miest s najvyššou kriminalitou v krajine.

Nigéria, najľudnatejšia krajina Afriky, má naďalej najvyššiu kriminalitu na kontinente so skóre 66,7. Angola je tretia so skóre 66,1.

poradie Krajina Index kriminality

1

južná Afrika

74,8

2

Nigéria

66,7

3

Angola

66.1

4

Somálsko

65,9

5

Cameron

64,9

6

Namíbia

63,7

7

Mozambik

63,6

8

Zimbabwe

60,8

9

Pobrežie Slonoviny

57,3

10

Keňa

55,9

READ  Stavební robotníci dostávajú najnižšiu vládnu vakcínu v krajine

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close