Svet

Piers Morgan kritizuje bývalého lídra britských labouristov Jeremyho Corbyna za to, že počas ohnivého rozhovoru nenazval Hamas teroristickou skupinou.

Piers Morgan opäť vystrelil na bývalého lídra britských labouristov Jeremyho Corbyna po tom, čo sa ho viac ako desaťkrát pýtali, či je Hamas teroristická organizácia.

Počas necenzurovaného nočného rozhovoru s Piersom Morganom sa pán Corbyn pripojil k moderátorovi Sky News Australia, aby diskutoval o rozvíjajúcej sa vojne medzi Hamasom a Izraelom po hrozných útokoch zo 7. októbra.

Napätie však rýchlo eskalovalo, keď sa Morgan spýtal Corbyna, či si myslí, že Hamas je teroristická organizácia.

„Dajú sa (Hamas) nazvať teroristickou skupinou?“ spýtal sa Morgan.

Pán Corbyn odpovedal: „Môžem s vami viesť racionálnu debatu?“

„Nie, toto je moja show, ty mi odpovedz na moju otázku… je Hamas teroristická skupina… odpovedz na otázku,“ pokračoval v kričaní Morgan.

„Položil som vám dve otázky: Ak by mal Hamas zostať pri moci, je teroristickou skupinou?

„Odmietaš odpovedať na ktorúkoľvek z nich – to je veľmi výstižné… a pýtaš sa, prečo si ľudia myslia, že máš problém so Židmi.“

V tomto bode pán Corbyn kritizoval pána Morgana za jeho „neschopnosť mať 30 sekúnd ticha, aby mohol ktokoľvek odpovedať na otázku“.

Predtým v rozhovore Morgan hovoril o víkendovej demonštrácii v Londýne, na ktorej pochodovalo 300 000 ľudí, aby vyzvali na prímerie medzi Izraelom a Hamasom.

„Myslím si, že existuje veľa ľudí zo správnych dôvodov… ale sú tam ľudia, videli sme všetky tieto obrázky na sociálnych sieťach, ktoré sú nehanebne antisemitské a v niektorých prípadoch očividne podporujú Hamas,“ povedal Morgan.

Morgan, ktorý odsúdil barbarský masaker zo 7. októbra, sa pána Corbyna opakovane pýtal, či súhlasí s odstránením moci Hamasu nad Palestínčanmi v Gaze.

Pán Corbyn odsúdil zabitie Hamasu 7. októbra a povedal: „Tragédiu tých 1400 úmrtí nevrátite zabitím 10 000 ľudí v Gaze.“

READ  Tento september vytvoril rekord! A jedna veľmi zlá správa

„Musíte mať proces, ktorý vedie k prímeriu,“ dodal.

Búrlivá diskusia prichádza po tom, čo izraelské bezpečnostné sily zverejnili video na sociálnych sieťach, ktoré ukazuje, ako Hamas využíva civilistov a nemocnice ako ľudské štíty v Gaze.

IDF zabezpečila nemocnicu Rantisi v meste Gaza, kde Hamas objavil rozsiahlu a zložitú sieť operácií.

Hovorca IDF plukovník Peter Lerner v utorok pre Sky News Australia povedal, že armáda „určite“ využíva nemocnicu al-Randisi v Gaze.

„Rovnako ako nemocnica Rantisi, hlavná nemocnica je veľmi rozsiahla, veľmi veľká a sme si istí, že je centrom aktivít pre Hamas,“ povedal.

„Posledný mesiac apelujeme na ľudí, aby rozlišovali medzi teroristami a civilistami, ktorí sa snažia využívať nemocnice ako nemocnice, a nehľadali úkryt v týchto nemocniciach. organizácia, ako teroristická infraštruktúra, ako miesta operácií“.

Minister zahraničných vecí Benny Wong je v rozpore s EÚ po jeho kontroverzných vyjadreniach, ktoré vyzývajú na prímerie v Gaze s cieľom „pokročiť“.

Minister zahraničných vecí EÚ Joseph Borrell vyzval na ukončenie brutálnej taktiky militantnej skupiny.

„Vyzývame Hamas, aby okamžite a bezpodmienečne prepustil všetkých rukojemníkov. Odsudzujeme používanie nemocníc a civilistov ako ľudských štítov Hamasom,“ uviedol Borel na X, predtým známej ako Twitter.

„Civilom musí byť umožnené opustiť vojnovú zónu. Nepriateľské akcie vážne postihujú nemocnice a vyberajú si strašnú daň na civilistoch.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close