šport

Tréneri nadšení pre Svetovú tenisovú konferenciu | ATP Tour

Prípravy pred treťou Svetovou tenisovou konferenciou vrcholia, na podujatie sa prihlásilo niekoľko trénerov svetovej úrovne.

Podujatie, ktoré organizuje Globálna asociácia profesionálnych tenisových trénerov (GPTCA) a Segal Institute, sa bude konať od 30. marca do 2. apríla. Po úspešných prvých dvoch vydaniach pokračuje vo svojom poslaní spájať špičkových svetových trénerov a športových vedcov s vysokým výkonom s ďalšími trénermi a ľuďmi z celého sveta.

Štvordňový program je navrhnutý tak, aby zvýšil úroveň porozumenia okolo rozvoja športovcov a zároveň pomáhal začínajúcim tenisovým trénerom na ich ceste sebarozvoja.

Ak sa chcete zaregistrovať, navštívte webovú stránku Svetovej tenisovej konferencie

68 talentovaných rečníkov vrátane Giles Servara, Fédéric Fondang, Vincenzo Santopadre a Toni Nadal. Vypočujte si od niektorých trénerov, ktorí budú súčasťou podujatia, ako opíšu dôležitosť konferencie.

Gilles Servara – (tréner svetovej päťky Daniil Medvedev)
„Som veľmi šťastný a poctený, že môžem byť súčasťou tretej svetovej tenisovej konferencie, ktorú organizuje GBTCA/SI s podporou ATP. Som veľmi vďačný, že som jedným z týchto skvelých tenisových trénerov na turné. Gratulujem organizácii. Myslím si, že je veľmi dôležité snažiť sa inšpirovať ostatných trénerov po celom svete a pomáhať im zlepšovať sa zo dňa na deň, aby sa stali lepšími tenisovými trénermi… To je aj môj prípad. Naďalej budem sledovať mnohé prezentácie WTC. Som rád, že sa môžem spojiť s trénermi z celého sveta, ktorí sa chcú spojiť so mnou.“

Frédéric Fontang – (tréner svetovej šestky Felix Auger-Aliassime)
„Môj názor na dôležitosť Svetovej tenisovej konferencie GPTCA/SI, ktorú už tri roky podporuje ATP, je, že je dôležité zdieľať poznatky medzi trénermi a oddanými, pretože ide o individuálny šport. A zdieľať naše poznatky. Ako tenisový tréner sa musíte zamyslieť, dať svoje nápady na papier. , úvaha o tom, ako sa zlepšiť a samozrejme zdieľať s ostatnými trénermi a tenisovou komunitou. Je to veľmi dôležité, pretože tenis rastie. Ako v živote vo všeobecnosti dávate , dostanete. Dúfam, že sa vám bude páčiť WTC3.

READ  Eddie Howe poslal Martinovi Dúbravkovi odkaz „nechoď“ pred letnými otrasmi Newcastlu United.

Tiež by sa vám mohli páčiť: Tony Nadal, Gilles Servara medzi rečníkmi na Svetovej tenisovej konferencii

Alberto Castellani – (bývalý tréner Rainer Schüttler, Marc Rosset, Hicham Arassi, Janko Tipsarevič a Ivo Karlovič)
„Ako prezident GBDCA a tenisový tréner vždy verím, že tenisový tréner by mal vedieť veľa vecí. Vedomosti by sa mali zlepšiť vo všetkých ich úlohách. Tiež som povedal, že tréner je ako umelec. Tieto dve veci musíme spojiť. Tréner potrebuje veľa využívať fantáziu a kreativitu, robiť veľa cvičení v každom projekte a vo vzťahu hráča. Tiež musíme použiť našu sociálnu inteligenciu pomocou empatie pre každého v našom programe. Podobne by sa mal použiť vedecký prístup a pravidlá projektu. Sme spolu umelci a vedci. Táto konferencia nás stavia pred mnohých odborníkov v rôznych oblastiach.

Marco Panicci – (telesný tréner svetovej dvojky Novak Djokovič)
„Proces otvoreného zdieľania informácií, ako aj procesov a plánov, ktoré majú slúžiť na zlepšenie prípravy hráčov, je potrebou a spoločným cieľom každého z nás v našej profesii. Pri mojej tretej účasti na VOP/ SI World Tennis Conference s podporou ATP, verím, že sme na ceste neustáleho zlepšovania, a som hrdý, že som jedným z mnohých rečníkov, ktorí prispejú svojimi nápadmi a skúsenosťami k ďalšiemu rozvoju lepších hráčskych programov.“

Vincenzo Santopadre – (tréner svetovej číslo 23 Matteo Berettini)
„Myslím si, že sme sa všetci narodili, aby sme boli každý deň lepší. V tomto zmysle je dôležité sledovať, čo sa deje v tenisovom svete, a mať vo všeobecnosti otvorenú myseľ, aby sme sa naučili a uvedomili si, že máme pravdu.“ cestu v našich životoch. Musíme byť zvedaví a zaujímať sa o to, čo chceme robiť, najmä byť ochotní učiť sa a rásť v rôznych oblastiach. Svetová tenisová konferencia nám veľmi pomáha počuť veľa nápadov a názorov od ostatných. spôsob, ako vytvoriť rast s túžbou byť každý deň lepší s dôverou a pozitívnym prístupom. Najlepšia vec, ktorú prajem každému, je taká otvorenosť a vzájomná pomoc.

READ  Rusko vidí hráčov zakázaných hrať v Ilkley Trophy proti Ukrajine

Liam Smith – (bývalý tréner Gaela Monfilsa, Coco Gougha a Radu Albota)
„Pre tenisových trénerov je neskutočne cenné, že sa stretávajú a zdieľajú nápady, poznatky a skúsenosti. Bez ohľadu na to, ako dlho sa trénerstvu venujete, vždy sa máte čo učiť. Stále prichádzajú nové nápady a nové spôsoby, ako sa na veci pozerať z rôznych uhlov pohľadu, a preto je dôležité, aby ste sa naučili niečo nové.“ a to je to, čo robí konferencie trénerov, ako je Svetová tenisová konferencia, také cenné. Tešíme sa na všetky prezentácie. Tešíme sa a je mi cťou byť súčasťou 3. ročníka WTC.

Franco Davin – (tréner svetovej 45-ky Brandon Nakashima a svetová jedenástka WTA Veronika Gutermedová – bývalá trénerka Juana Martina del Potra a Gastona Gaudia)
„Verím v neustále vzdelávanie sa v našej profesii. Mať podujatie, akým je Svetová tenisová konferencia, ktorú organizuje GBTCA/SI s podporou ATP, je pre náš šport veľmi dôležité a dobré. Je dôležité, aby na ňom boli dôležití tréneri, experti a legendy.“ okruhu, aby vyjadrili svoj názor a podelili sa o svoje poznatky s každým, pretože tenis je o analyzovaní a učení sa.“ Je to mnohostranný šport a je skvelé, že sa ho každý zúčastňuje.. Je to skvelá konferencia a príležitosť byť skvelým trénerom a ja Som veľmi rád, že som toho súčasťou.

Dominik Harbati – (slovenský daviscupový kapitán)
„Svetová tenisová konferencia je jedným z najlepších spôsobov, ako sa naučiť a vidieť iné prístupy k tenisu, a je to pre mňa obrovská knižnica vedomostí. Je šialené, koľko toho môžete zistiť, koľko toho môžete hľadať vo všetkých aspektoch hry.“ a čo sa deje.Čo musíš mať so svojím hráčom alebo niekomu pomôcť ako tréner?Snažíš sa nájsť nejakú odpoveď a vždy ju tam nájdeš.Veľa som sa naučil,lebo rád počúvam a uvidíte rôzne štýly iných trénerov.

READ  Gareth Bale Live: Hviezda Walesu odchádza z futbalu po „ústnej dohode“ Chelsea o hosťovaní Joaa Felixa

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close