šport

32. z 32. septembra: Montreal Canadiens – Tober Prospects

Vitajte vo vydaní série DobberProspects 32 v 32 zo septembra 2022. Tento mesiac sa podrobne ponoríme do najnovších absolventov, stúpajúcich, klesajúcich a 20 najlepších kandidátov každej inštitúcie.

Kanaďania vstupujú do novej éry, postavenej na mládeži a talente, ktorú vedú kreatívne a moderné hokejové mysle. Dokonca aj s celkovým výberom č. 1 v roku 2022 Habs stále chýba franšízový hráč a defenzívna perspektíva. #1.

Prístup Kenta Hughesa a Jeffa Gordona k ich cieľu vybudovať tím pripravený na Stanley Cup je obklopiť mladých hráčov talentovanými hráčmi s vysokým hokejovým IQ, aby pomohli urýchliť rozvoj. Ľadový čas budúceho centra nebude ohrozený zlými rozhodnutiami, čo podporuje prostredie, v ktorom sa hráči neboja – a dokonca sú povzbudzovaní – robiť chyby a poučiť sa z nich.

Zatiaľ čo Nick Suzuki a Cole Coffield absolvovali vyhliadkový okruh, nasleduje ich široká škála mladých hráčov. Aj keď tento bazén nemá špičkovú stránku Rangers alebo Sabres, môže sa pochváliť jednou z najpôsobivejších hĺbok zo všetkých bazénov v lige. Keďže je už postaraná spodná polovica budúcej zostavy Habs, minimálne polovica budúcej šestky, je to už teraz skvelý východiskový bod.

Najväčším otáznikom v systéme Habs je momentálne obrana a najmä prvé párovanie. Kaiden Kuhle a Lane Hudson sú dvaja hráči, ktorí by mohli dosiahnuť pozíciu v najlepšom páre a ani potom nebudú # 1. Je nepravdepodobné, že by sa to zmenilo v drafte 2023, keďže je to ľahké na talenty vpred a obranu. aspoň v prvom kole.

Hobbs má však čas na to prísť. Suzuki a Caufield (a tiež Dach) budú najstaršími komponentmi budúceho jadra a budú mať 23 a 21 rokov. Nový kapitán Habs viedol tím so 61 bodmi v 82 zápasoch minulej sezóny a bude sa snažiť na tom stavať aj v tomto roku, zatiaľ čo Martin chce prelomiť 30 ako strelec s nízkou streľbou, ktorý v 37 zápasoch pod St. Louis. , alebo 35, gólová značka prvýkrát.

Divokou kartou tejto sezóny je Juraj Slafkowski, nedávny prvý výber v celkovom poradí, ktorý nepochybne absolvuje svoj úplný debut v NH tento rok v Montreale, či už je to neznáme alebo nie. Fanúšikovia by od neho nemali očakávať, že vystrelí svetlá ako nováčik; Ak strávi celý rok v NHL, dá sa od Slováka očakávať primeraný odhad (11 gólov a 34 bodov).

Juraj Slafkowski

Slafkovsky v tejto sezóne pravdepodobne odohrá slušné množstvo minút v NHL a bude sa cítiť pohodlne. Jeho fyzická zdatnosť, schopnosť chrániť puk, hrana hra a hra na jeden dotyk by mu mali prechod do NHL skutočne uľahčiť. Ak bude pokračovať v hraní vo veľkých ligách a pridá hodnotu fantázie v ligách viacerých mačiek s dôrazom na víťazstvá, bude hráčom strednej šestky.

READ  Útočník Nashvillu Predators Michael Granland skóroval neskoro a pomohol Fínsku vyhrať druhý zápas na majstrovstvách sveta v ľadovom hokeji

Jordan Harris

Harris je dobrá stávka na to, aby odohral celú sezónu v Montreale. Obranca s hladkým korčuľovaním na ľavej strane hral celú svoju univerzitnú kariéru na pravej strane, čo dodávalo zadnej časti St. Louis väčšiu flexibilitu zostavy. Aj keď Harris nie je špičkový fantasy výtvor a jeho hra je postavená skôr na jeho mobilite a inteligencii než na vysokooktánovej ofenzíve alebo fyzickosti, jeho stála prítomnosť a potenciál hrať v tejto sezóne približne 17 minút za noc z neho robia dobrú hru. možnosť. .

Justin Baron

Barron je jednou z mála defenzívnych vyhliadok s pravou strelou v systéme Habs so skutočne solídnou prevahou. Možno neodohrá celú sezónu s Habs (som si istý, že rok v Lavale by jeho rozvoju prospel), ale vo svojich siedmich zápasoch s Habs v minulej sezóne ukázal zručnosť a fyzickú zdatnosť, ktoré by mu mohli vyniesť miesto na štarte. Nočný rad. Jeho fantazijný strop je vyšší ako Harrisov kvôli jeho útočným nástrojom, láske k strieľaniu pukov a fyzickosti.

Samuel Montembalt

Montembault odohral v minulej sezóne 38 zápasov a pravdepodobne odohrá 30 zápasov aj tento rok, takže Careyho Pricea nechal aspoň na sezónu (a jeho kariéru). Jeho 0,891 SV% vyzerá hrozne, ale vzhľadom na kvalitu obrany, ktorú hral vzadu, asi nemal šetriť príliš veľa peňazí. Jake Allen má tiež históriu zranení a ak zostúpi, väčšinu štartov prevezme Montpellier, čo z neho robí podceňovanú fantasy možnosť.

Na vrchole

Jesse Lonen

Ylonen si v tejto sezóne zaslúži byť hráčom NHL na plný úväzok a bol by najlepším hráčom v každom inom prestavanom tíme, ale Canadiens majú zvláštne množstvo spodných šiestich veteránov, čo drží Fínovi primát. AHL na jednu poslednú sezónu. Je talentovaný, skvelý korčuliar v systéme Habs, inteligentný, zodpovedný za obranu a má kánon strely, ktorý z neho robí jednoduchú projekciu a veľmi podceňovanú fantáziu, aby sa čoskoro stal solídnym prispievateľom do strednej šestky pre Habs. Kus.

Kaiden Kuhle

Kuhle má reálnu šancu prelomiť zostavu Habs, no verím, že Kuhleho hra bude prepracovanejšia a pripravenejšia na NHL vďaka skúsenostiam Justina Barona z NHL. Ak tento rok nebude v NHL, bude tráviť ťažké minúty v Lavale, rozvíjať svoju ofenzívnu hru a učiť sa detaily profesionálneho hokeja. Udiera tvrdo a často a rád strieľa puk, takže jeho fantázia v ligách dynastií je značná.

Arbor Secage

Vezmite to, čo som povedal o Kuhleho kondícii, a dajte to na steroidy. Shekaj miluje tri veci viac ako čokoľvek iné: bitie, spôsobovanie bolesti a trestanie. Ak si vaša liga váži hráčov, ktorí skórujú, blokujú strely a penaltujú, potom je Xhekaj vašou šancou. Je prekvapivo efektívny s pukom, šikovný v defenzívnom postavení a vypočítavý v obrane pri prechode, čo by mu v určitom momente malo pomôcť získať rolu v NHL. Bude potrebovať aspoň rok v AHL, aby sa naučil byť disciplinovanejší, ale dlhodobá rola v tretej dvojici je pre Hamiltoniana reálnou možnosťou.

READ  Po rozlúčke s Filipom kráľovná vstupuje do vlády „súmraku“. Čo je pred nami? | Národné správy

Raphael Harvey-Pinard

RHP je už v Montreale obľúbeným fanúšikom a pre svoju húževnatosť v krátkom kádri si vyslúžil prezývku „Lavallagher“. Je štvrtým hráčom NHL za menej ako dva roky a túto úlohu by mohol zastávať veľmi dlho. Veľa strieľa puk a skóruje zo zlých oblastí, čo mu dáva určitú fantasy hodnotu, ale pravdepodobne ho už berie fanúšik Habs vo vašej fantasy lige.

Joshua Roy

Roy sa s najväčšou pravdepodobnosťou vráti do QMJHL v tejto sezóne, ale je tu šanca, že rozbije súpisku Habs mimo kempu. Je dosť šikovný na to, aby hral v NHL, s jemným chápaním priestoru a času. Jeho výkon v minuloročnom tréningovom kempe bol pôsobivý, ukázal nečakanú húževnatosť a vynikajúce postavenie mimo puku. Aj keď som skeptickejší k jeho skutočnému plusu v NHL, myslím si, že rola v tretej línii je vedľajším produktom jeho vývoja, ktorý by mohol byť obrovský pre výber v piatom kole.

Sean Farrell

Farrell už bol pre Habs dobre známym potenciálnym hráčom, keďže v sezóne D+1 dal dokopy jednu z najdominantnejších sezón USHL za posledné desaťročie, ale dokázal, že dokáže preniesť svoju hru na vysokej úrovni a inteligenciu do NCAA. silnejší. Ako reálna šanca pre prvú šestku. Malý krídelník hrá s rýchlosťou, útočí na slot, vykonáva prihrávky, ktoré na vysokej škole ani len málokto vidí, a dokáže zabiť jednorázovku.

Joshua Roy

Áno, viem, že som o ňom už písal, ale aj on patrí do tejto kategórie, keďže sa z trocha bacuľatého chlapca, ktorého vybrali v piatom kole, dostal až k najlepšiemu strelcovi QMJHL a šiestemu prispievateľovi WJC. rok.

Jakub Dobbs

Ciele sú rôzne a ich vývoj vždy trvá dlhšie. Dobbs bol v roku 2020 nevyspytateľným prekonateľom v USHL, keď ho Habs draftovali, a teraz má za sebou elitnú prvú sezónu v NCAA. Jeho 0,934 SV% z 35 zápasov je tretí najlepší medzi brankármi s minimálne 15 zápasmi odohranými v univerzitnom hokeji, za Devonom Levym (ktorý mal historickú kampaň) a Yanivom Peretzom. Zatiaľ čo mnohí brankári prekvapili na vysokej škole a nedokázali preniesť túto schopnosť do NHL, pre českého sieťového hráča to bola veľmi povzbudivá sezóna.

READ  Shane Wright už nie je jednomyseľne prvou celkovou voľbou pre draft NHL 2022

Luke Touche

Mladší Tuch skóroval v dobrom tempe ako prvák, ale jeho zjednodušený štýl hry – úplne zo severu na juh a bez plánovania, trikov a rýchlosti – si skutočne vybral daň na jeho produkcii v druhom ročníku, keď strelil iba šesť gólov a 10 bodov v 26. hry NCAA. Tento pokles produkcie bol neočakávaný, ale potvrdzuje určité pochybnosti o jeho pozitívnom vývoji v NHL.

Matthias Norlinder

Akcie spoločnosti Norlinder sa za posledný rok prepadli a z jedného z troch najlepších defenzívnych vyhliadok v systéme sa stali takmer zabudnutým hráčom. Bolo to kvôli tomu, že sa ťažko zotavoval zo zranenia, ktoré utrpel v minulej sezóne v tréningovom kempe, a svoju oporu našiel až v play-off SHL. V tomto roku odohrá celú sezónu systémom Habs, takže pre Švéda je to skutočne prestávka. Sľubným bodom však je, že vo svojom prvom nováčikovskom turnajovom zápase sezóny odohral veľké minúty po boku Justina Barrona a ukázal vysokú úroveň zručností a kreativity, vďaka ktorým sa ešte nedávno stal obľúbeným fanúšikom. Prineste túto úroveň hry s väčšou dôslednosťou, aby ste opäť získali svoju pozíciu najlepšieho kandidáta v systéme Habs.

(Prípravný a obrátený mix NHL)

ľavé krídlo centrum pravé krídlo
Juraj Slafkowski

Sean Farrell

Emil Heinemann

Ján Mysock

Raphael Harvey-Pinard

Červený Bitlick

Joel Teasdale

Luke Touche

Owen Beck

Oliver Kapanen

Riley oblička

Die Smilanic

Vincenzo Rohrer

Cedric Kinton

Xavier Simonio

Blake Biondi

Cam Hillis

Jared Davidson

Filip Maser

Jesse Lonen

Joshua Roy

Ryan Francis

Ľavý strážca Správne zabezpečenie
Kaiden Kuhle

Lane Hudson

Jordan Harris

Jayden Struble

Arbor Secage

Matthias Norlinder

Adam Engström

Gianni Fairbrother

William Trudeau

Petteri Nurmi

Justin Baron

Logan Mailloux

Miguel Tourigny

Dmitrij Kostenko

Daniel Sobolev

Brankár
Jakub Dobbs

Caden Primeau

Frederick Dichow

Joe Vrbedik

Emmett Croteau

Tento kúsok má nakresliť obraz vyhliadok Montrealu Canadiens, ktorých súčasná trajektória má veľmi pozitívny vplyv na fantáziu v čase, keď sa dostanú do NHL. Zohľadňuje sa dátum príchodu a záväzok NHL. Schopnosť hráča rozhodnúť o tomto zozname je však postavená na hlavu.

 1. Juraj Slafkowski
 2. Lane Hudson
 3. Filip Maser
 4. Kaiden Kuhle
 5. Sean Farrell
 6. Owen Beck
 7. Jesse Lonen
 8. Justin Baron
 9. Joshua Roy
 10. Jordan Harris
 11. Jayden Struble
 12. Emil Heinemann
 13. Matthias Norlinder
 14. Ján Mysock
 15. Oliver Kapanen
 16. Riley oblička
 17. Arbor Secage
 18. Logan Mailloux
 19. Miguel Tourigny
 20. Vincenzo Rohrer

Vďaka za prečítanie!

Sleduj ma na Twitteri @vysoký_sebastián Pre viac náhodného obsahu a chmeľových ramp.

Sebastian High

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close