Svet

Trump čelí ďalšiemu obvineniu zo sexuálneho útoku

Amerického prezidenta Donalda Trumpa obvinila iná žena zo sexuálneho útoku.

Bývalá modelka Amy Dorris vo štvrtok v britskom denníku The Guardian prvýkrát verejne opísala, ako ju údajne prezident chytil a násilne si strčil jazyk „hlboko do krku“.

„Bola som v jeho zovretí a nemohla som sa odtiaľ dostať,“ povedala. „Neviem, ako to nazvať, keď niekto strčí niekomu jazyk do krku. Ale ja som ho zubami vytlačil. A myslím si, že som mu mohol ublížiť na jazyku,“ opísal útok Dorris.

K incidentu podľa nej došlo počas tenisového turnaja US Open 5. septembra 1997 v New Yorku. V tom čase mala Dorris 24 rokov, Trump 51 rokov a bol ženatý so svojou druhou manželkou Marlou Maplesovou.

Dorris tiež uviedla, že útok sa odohral pred toaletou vo Trumpovom VIP apartmáne s balkónom s výhľadom na kurty, zatiaľ čo ostatní hostia sledovali turnaj.

Turnajový lístok

Na podporu svojho tvrdenia Dorris poskytla novinám lístok z turnaja a šesť fotografií, na ktorých je s Trumpom niekoľko dní v New Yorku.

Dorris sa so súčasným prezidentom stretla prostredníctvom svojho vtedajšieho partnera, podnikateľa Jasona Binna, ktorý bol v 90. rokoch Trumpovým blízkym priateľom.

Dorris podľa vlastných slov uvažovala o verejnom vystúpení už v roku 2016, keď niekoľko žien obvinilo vtedajšiu kandidátku republikánskej strany na prezidenta zo sexuálneho obťažovania. Zverejnením tejto informácie však nechcela ublížiť svojej rodine, a tak sa rozhodla mlčať ďalšie štyri roky.

Trump obvinenia odmieta

„Jednoducho som si to všimol. Som unavený a už nechcem mlčať. Je to trochu očistný pocit. Chcem, aby ľudia vedeli, že toto je náš prezident. To robí – a je to tak neprijateľné. ““

READ  Dramatické postavy z Ruska. Denné zvýšenie od Govit-19 od začiatku infekcie

Trump prostredníctvom svojich právnikov uviedol, že „najsilnejším možným spôsobom“ popiera, že by niekedy chcel model obťažovať, zneužívať alebo zaobchádzať s ním.

Jeho právnici zároveň dodali, že Dorris sa s týmto obvinením nikdy neobrátil na prokuratúru ani na samotného prezidenta. Podľa Trumpovho právneho tímu načasovanie oznámenia krátko pred novembrovými prezidentskými voľbami, v ktorých sa Trump uchádza o znovuzvolenie, naznačuje, že obvinenia by mohli byť „politicky motivované“.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close