Svet

Podľa infektológa sa Taliani nepoučili: Ak nebudú cez Vianoce opatrní, môže sa čierny scenár opakovať

V rozhovore pre taliansky denník Corriere della Sera povedal infektológ, že „sme sa nepoučili z histórie“. „Vírus tu stále je a šíri sa rovnako. Je rovnako nebezpečný ako teraz v marci minulého roku, tak ako bude v marci 2021, ak si nebudeme na konci roka cez sviatky opatrní.“ varoval Hippolytus.

WHO poprela, že by odstránila správu o reakcii Talianska na pandémiu po nátlaku

Podľa neho miestne úrady doplácajú na letné prepustenie. „Robíme rovnakú chybu pri prvom náznaku spomalenia,“ doplnené.

Zdroj: SITA / AP

Ippolito si myslí, že Taliani majú k pandémii laxnejší prístup ako napríklad Nemecko. „(Nemecká kancelárka Angela) Merkelová vystúpila v televízii a oznámila svojim spoluobčanom, že Nemecko zaznamenalo rekordných 590 úmrtí, aby prerušili kontakty a zostali doma. V Taliansku zomiera od začiatku novembra priemerne 600 ľudí denne,“ ale zdá sa, že to nikoho nezaujíma. ““ uviedol infektológ.

Krajina má najvyšší počet úmrtí s covid-19 v Európe

Taliansko má najvyšší počet úmrtí s covid-19 v absolútnych číslach v Európe a podľa štatistík denníka The New York Times mu patrí štvrté miesto na svete po Belgicku, San Maríne a Peru, čo sa týka úmrtí na 100 000 obyvateľov.

Ippolito tvrdí, že nie je celkom jasné, prečo v juhoeurópskej krajine zahynulo toľko ľudí. Podľa jeho slov majú Taliani vysoký priemerný vek, ale má tiež viac ako 125 miliónov Japonska, ktoré zaznamenalo celkovo asi 2 500 úmrtí. „Je pravda, že v Taliansku žije veľa starých ľudí, ktorí sú najviac ohrození, v rovnakom dome ako ich deti a vnuci, a sú preto viac vystavení tejto chorobe, ale je to len čiastočná odpoveď.“ povedal odborník.

READ  Musíme pomôcť exilovým novinárom pokračovať v ich životne dôležitej práci
-->

Podľa infektológa Taliani

Zdroj: SITA / AP

Tamojšie ministerstvo zdravotníctva v pondelok oznámilo 12 030 novo registrovaných prípadov infekcie a o deň skôr sa uskutočnili ďalšie testy, ktoré odhalili 17 938 pozitívnych prípadov. Úmrtia s vírusom covid-19 nahlásili úrady 491 v pondelok a 484 o deň skôr. Od prvého zaznamenaného prípadu vo februári bolo v Taliansku, ktoré má 60 miliónov obyvateľov, potvrdených 1,85 milióna prípadov SARS-CoV-2.

Môžu sa ešte sprísniť protiepidemiologické opatrenia

Talianske médiá v posledných dňoch špekulujú, že by miestna vláda mohla cez vianočné sviatky sprísniť koronavírusové opatrenia.

Taliansko zvažuje počas sviatkov sprísnenie antipandemických opatrení

Obchody a reštaurácie by mohli byť zatvorené, zákaz vychádzania by bol obmedzený. Medzi súčasné vianočné opatrenia, ktoré oznámila talianska vláda začiatkom decembra, patrí okrem naliehavých dôvodov zákaz cestovania medzi regiónmi od 21. decembra do 6. januára a zákaz opustenia domovských dedín počas dvoch vianočných sviatkov a Silvestra. . V platnosti zostane aj nočný zákaz vychádzania od 22:00 do piatej hodiny rannej, na Nový rok by mal trvať do 7:00.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close