Hlavné správy

Trump si z parížskeho bydliska odniesol niekoľko vecí. Veľvyslanca tiež prekvapil

Americký prezident Donald Trump počas svojej návštevy Francúzska v roku 2018 priniesol do Washingtonu niekoľko umeleckých predmetov, ktoré si vzal z rezidencie veľvyslanca USA v Paríži.

Informovala agentúra Bloomberg s odvolaním sa na hovorcu Bieleho domu Judda Deera.

Po Trumpovej ceste z novembra 2018, ktorá si nedávno vyslúžila kritiku za to, že sa údajne opovržlivo zaoberala americkými vojakmi zabitými v prvej svetovej vojne a pochovanými v Európe a odmietla navštíviť cintorín so svojimi pozostatkami, vzbudil pozornosť jeho médií ďalší ďalší neobvyklý krok. , napísal denník Süddeutsche Zeitung.

„Prezident priniesol tieto nádherné historické kúsky patriace americkému ľudu späť do Spojených štátov, aby ich prednostne vystavil v Bielom dome.“ povedal jeleň.

Trump spontánne vzal bustu Benjamina Franklina, rovnako ako jeho portrét a niekoľko strieborných sôch predstavujúcich postavy z gréckej mytológie.

Aj keď majú tieto umelecké predmety podľa zdrojov agentúry Bloomberg hodnotu asi 750 dolárov / tisíc, niektoré z nich sú pravdepodobne iba replikami.

Potvrdili to kurátori Bieleho domu po ich pátraní po ich privezení do USA.

Počas svojej návštevy Francúzska bol Trump ubytovaný v rezidencii amerického veľvyslanca v Paríži.

Po tom, čo jeho dažďový vrtuľník nemohol vzlietnuť a návšteva cintorína bola zrušená, zostal Trump niekoľko hodín v budove z roku 1842, kde sa nachádzalo sídlo, a vystavené diela si údajne užíval.

Veľvyslankyňa Jamie McCourtová bola z Trumpovej žiadosti zaskočená, nemala však nič proti tomu, aby umelecké predmety odviezla do USA.

Právnici z amerického ministerstva zahraničia teraz preverujú, či tak mohol urobiť. Pretože však tieto položky vlastnia USA, mal by byť Trumpov krok legálny.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close