Svet

Trump strávi mesiace tým, že nám bude hovoriť, že je obhajcom demokracie a Biden zástancom korupcie – The Irish Times

Je piatok: V Amerike je opäť ráno, v Trump Tower, 45. prezident Spojených štátov, robí to, v čom mu bolo bránené od začiatku konania 15. apríla, v reakcii na rozsudok o vine v jeho manhattanskom procese „zatajenie peňazí“. Strihanie voľne, vzdušné a voľné.

Zahodil teleprompter, čo znamenalo, že už nebol zvyknutý na svojich poradcov. Sudca Juan Merchan opäť prehovoril proti svojmu rozkazu o dávení. Nie je to prvýkrát, čo jeho meno ovládlo hlavné ranné noviny mesta a rozľahlá Trump Tower slúžila ako obrovský magnet pre dodávky televíznej siete a kamery, bezpečnostné a mediálne vybavenie.

Trump Tower sa pre svojho majiteľa stala symbolickým miestom: v roku 2015 zostúpil z eskalátora a zmätenému a skeptickému publiku oznámil, že áno, kandiduje na prezidenta. Odvtedy pod mostom prechádzajú moria.

Kamery boli opäť tam, keď Trump hovoril v prúde vedomia viac ako 30 minút, pričom prešiel od konkrétnych nespravodlivostí a absurdít trestného prípadu k témam, ktoré sú mu známe. Campaign Rally: Imigrácia, hranice, ekonomika.

Donald Trump je posledným obrancom demokracie a bojovníkom ľudu proti implicitnej korupcii Demokratickej strany.

„Žijeme vo fašistickom štáte,“ povedal. Davu povedal, že jeho politický rival Joe Biden bol „najhlúpejší prezident, akého sme kedy mali, je to mandžuský kandidát“ a že „sudca je tyran“.

„Nikto nikdy nič také nevidel,“ povedal o svojom vyšetrovaní.

„Mali sme neúspešného prokurátora,“ povedal s odkazom na prokurátora Manhattanu Alvina Brocka, ktorý proti nemu podal žalobu. „Zločinnosť v New Yorku stúpa. Včera v McDonald's ste mali muža, ktorý na nich zaútočil nožom. Každý, kto si vie predstaviť nôž v reštaurácii, kde jedia, Bragg skúma vyšetrovanie toho, čo nazývajú 'falošné obchodné záznamy 'To je dosť zlé, to je škoda. Je to len chybný krok, ale zdá sa mi to také zlé… Ešte som to nezažil.

READ  Local World Cyclist vydáva druhú knihu v sérii | Iowa

Prejav – účtovaný na tlačovej konferencii, ale nemal žiadne otázky – bol ďalšou drzou kritikou procesu aj sudcu, ktorý ho ešte neodsúdil. Okamžitým účinkom rozhodnutia však bolo podnietiť a zmobilizovať Trumpových priaznivcov na národnej úrovni. Povedal, že 39 miliónov dolárov (36 miliónov eur) vtieklo do jeho kampane za 10 hodín po prečítaní jednomyseľného rozsudku poroty vo všetkých 34 obvineniach. Vyhľadávania Trumpa na Googli sa cez noc zvýšili o 3 200 percent.

„Sú to zlí ľudia. Verím, že títo ľudia sú v mnohých prípadoch chorí. Bojujme ďalej. Je to veľmi jednoduché. Naša krajina je vo vážnych problémoch. Pretože ste osadníci v stanoch a na poliach, už nemôže existovať malá ligová hra pre maličkosti, akými sú naše deti. Ľudia sa hrnú do našich luxusných hotelov – imigranti – a napriek tomu naši skvelí vojaci žijú na uliciach ako psy. Ale imigranti žijú v luxusných hoteloch v mestách po celej našej krajine, v mestách riadených demokratmi. Takže je mi cťou to urobiť, to je pravda. Je to veľmi nepríjemná vec, ale je to veľká, veľká pocta. 5. novembra [election day]Pamätajte, že toto je najdôležitejší deň v histórii našej krajiny.

Keď sa kontrolóri faktov ponáhľali analyzovať jeho prejav, pravdepodobne jednomyseľne dospeli k záveru, že posledný riadok je nevyvrátiteľný. Republikánska reakcia na odsúdenie sa cez noc stala súvislým príbehom: rozhodnutie bolo nevyhnutným výsledkom vyšetrovania, ktoré bolo od začiatku zosúladeným a organizovaným plánom na „dostať Donalda Trumpa“, povedal floridský republikánsky kongresman Byron Donalds. , dajte to v piatok ráno.

„Alvin Bragg sa uchádzal o úrad s tým, že sa chystá dostať Donalda Trumpa. Nie preto, aby sa pozrel na nejaký konkrétny zločin,“ povedal pre CNN „Porota žiada od tímu prokuratúry, aby dostal Donalda Trumpa.“

READ  Litovské ministerstvo zahraničných vecí: Rusov by sa mali pýtať na ich názory na vstup Krymu do EÚ

V piatok na obed prezident Joe Biden predniesol odpoveď na adresu svojho predchodcu v New Yorku.

„Americký princíp, že nikto nie je nad zákonom, bol opäť potvrdený.“ Donald Trump dostal každú príležitosť brániť sa. Toto je štátny prípad, nie federálny prípad. A vypočula si to porota zložená z 12 občanov, 12 Američanov, 12 ľudí ako vy,“ povedal novinárom v Bielom dome. „Bol to proces, ktorého súčasťou bol aj právnik Donalda Trumpa. Porota si vypočula päť týždňov svedectva.

„Teraz dostane šancu odvolať sa proti tomuto rozhodnutiu. Tak funguje americký justičný systém. A je nezodpovedné, nebezpečné, nezodpovedné, ak niekto povie, že to sfalšoval, pretože sa mu rozsudok nepáči. Náš justičný systém bol 250 rokov je to skutočne základný kameň systému spravodlivosti.

Napriek tomu je jasné, že rozhodnutie uštedrilo Trumpovej kampani ďalší jasný úder, taký, ktorý ich demokratickým oponentom chýbal – a to sa odráža v prieskumoch, ktoré znepokojujú ich stratégov. Relatívne rýchle rozhodnutie arbitráže, ku ktorému došlo po dvoch dňoch rokovaní, znamená, že Trump môže začať energickú kampaň pred svojou plánovanou diskusiou CNN s Bidenom, ktorá sa uskutoční 27. júna.

A tak sa končí jeden z najpodivnejších a najdôležitejších právnych experimentov v americkej histórii. Budova súdu na dolnom Manhattane sa vracia k správe spravodlivosti, ktorá je pre bežných občanov všednejšia a každodennejšia. Čo je 12 mužov a žien bez hnevu? Aj keď môžu slobodne hovoriť a viesť rozhovory, ak si to želajú, kto by chcel odhaliť svoju identitu po tom, čo bol súčasťou poroty, ktorá uznala Donalda Trumpa vinným?

V piatok sa predpokladalo, že 12 členov a šesť náhradníkov by začalo dostávať ponuky od médií, aby povedali svoj príbeh. Ak dôjde k úniku ich identity a budú sa cítiť ohrození, môžu to nahlásiť newyorskej polícii, ktorá informácie postúpi tímu na posudzovanie hrozieb. A ak cítia, že potrebujú ochranu, bude im poskytnutá. Čo sa týka služby poroty, je to pre týchto ľudí obrovská záťaž.

READ  Erdogan v Azerbajdžane: Boj bude pokračovať na mnohých ďalších frontoch

Vypočutie Donalda Trumpa o odsúdení je naplánované na 10.00 h 11. júla, štyri dni predtým, ako oficiálny prezidentský kandidát Grand Old Party začne republikánsky zjazd v Milwaukee.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close