Technológie

Trumpova „výzva na prebudenie“ pre Európu: GLOBSEC

Vaas, ktorý videl, ako Bidenovo predsedníctvo posilňuje vzťahy medzi USA a európskymi krajinami NATO, uviedol, že Európa si musí udržať svoj záväzok k zvyšovaniu úrovne výdavkov na obranu a presadzovaniu strategickej autonómie.

V prvých rokoch Bidenovho predsedníctva sa USA budú musieť sústrediť na prebiehajúce domáce problémy, to znamená, že USA a Európa musia spolupracovať, aby si udržali vedenie na svetovej scéne na Západe. Ich pripomienky.

Vaz tiež vyzval prezidenta Bidena, aby prijal kroky na posilnenie väzieb medzi USA a Európskou úniou, a navrhol, aby sa nastupujúci prezident USA stretol s Európskou komisiou počas svojej prvej návštevy Európy.

Mysliteľ vysvetlil, že za vlády Trumpa nedošlo k nijakým zmenám v pravidlách NATO, ale jazyk a komunikácia sa stali „pevnejšími“.

Vaas pre vojenskú technológiu povedal: „Tento jazyk môžeme vidieť ako výsledok a hrozby zo strany Donalda Trumpa; Európski spojenci sa mohli prebudiť a skutočne sa dohodli na dôveryhodnejšom pláne na zvýšenie výdavkov na obranu v celej Európe, a myslím si, že to bude pokračovať. “

Napriek nádejám na návrat k „atlantickým romantikom“ pod správou Bidena, Vaz uviedol, že lopta má teraz záujem zachovať si svoje predchádzajúce povinnosti obrany pred súdmi v Európe a nespoliehať sa na dary, ktoré podľa ich očakávania USA tam budú brániť. Európe.

Vaz vysvetlil: „Musíme byť veľmi opatrní, pretože si myslím, že lopta je na európskej strane. Je zrejmé, že bez ohľadu na to, kto je v administratíve USA, nemôžeme zaspať na svojej sláve. V tomto okamihu musíme do USA priniesť agendy a plány.“

Ak si Európa myslí: „No, máme dobrú vládu USA,“ znamená to: „No nebudú nás tlačiť k tomu, aby sme prijímali veľmi ťažké rozhodnutia,“ čo je pre Európu veľmi nebezpečné.

READ  Ktoré zariadenie radu Pixel 9 vás najviac teší? [Poll]

„Existuje nebezpečenstvo, že budeme žiť v tomto druhu lásky k teplu a bozkom, ale teplo a bozky v súčasnosti nestačia. Potrebujeme spoločné programy a činnosti na mnohých frontoch na globálnej scéne.“

Počas svojho prezidentovania Trump často kritizoval NATO a jeho európskych členov za to, že nevynakladali 2% svojho HDP na obranu. Odchádzajúci prezident opakovane vydal pochybné vyhlásenia o finančnej štruktúre NATO.

Trump v minulosti označil spojenectvo za „veľmi nespravodlivé voči USA“ a vyhlásil, že USA budú dotovať európske záväzky voči NATO. Trump vyhlásil, že USA chránili Európu s finančnými nákladmi pre neho.

Trumpova rétorika o koalícii však viedla mnoho členských štátov k ich rozpočtom na obranu a zohrala významnú úlohu vo všeobecných financiách koalície. Európski a kanadskí spojenci si do roku 2024 zabezpečili ďalších 400 miliárd dolárov v dôsledku koaličných argumentov a vyhrážania sa výdavkami.

Aj keď niektorí môžu vidieť Bidenovo víťazstvo ako znamenie, že Európa musí urobiť menej, naznačil, že toto je príležitosť pre kontinent urobiť viac, pokiaľ ide o kolektívnu obranu a svetovú scénu.

Aj keď súčasná administratíva môže byť priateľskejšia k Európe a viac sa zaujímať o tradičné spojenectvo ako NATO, nebude to jeho prístup k tomu, kto vyhrá po Bidene, uviedol Vaas.

Vaz uviedol: „Výzva Trumpovej administratívy na pozdvihnutie Európy sa do istej miery za Bidena neobnoví. Myslím si, že atlantické vzťahy sa zmenili a Európania budú mať stále na pamäti. Teraz máme Bidena, máme veľa ľudí, ktorí rozumejú Európe, že sa nám páčia a podporujú NATO, ale čo sa stane o štyri alebo osem rokov? Vieme, čo príde ďalej?

„Znamená to, že to, čo sa stalo počas Trumpovej vlády, bude medzi európskymi lídrami trvať dlho. V rámci NATO potrebujeme viac Európy, potrebujeme viac európskej bezpečnosti, musíme míňať viac a atlantických prelomov je oveľa viac.

READ  Test Sony PlayStation 5: takto vyzerá herná konzola novej generácie

Vass uviedol, že očakáva, že európski členovia NATO budú v nadchádzajúcich rokoch pokračovať v rozširovaní svojich rozpočtov na obranu, a to napriek hospodárskej neistote, ktorej v súčasnosti čelí európsky kontinent kvôli prepuknutiu korónového vírusu Covit-19.

Povedal, že Trumpovo predsedníctvo viedlo k ďalším diskusiám a ďalším informáciám o význame strategickej autonómie pre európske krajiny. Dodal však, že snaha Európy o strategickú nezávislosť by nemala ísť na úkor NATO, ktoré je dlho zárukou bezpečnosti na kontinente.

Vaas vysvetlil: „Ak hovoríme o európskej strategickej autonómii, musíme povedať, že to nie je na úkor NATO alebo že nebudú existovať paralelné štruktúry. A keď hovoríme o európskej bezpečnosti, mala by byť založená na schopnostiach, nie na štruktúrach; Toto je veľmi dôležité.

„Myslím si, že minulá administratíva je budíčkom dobrých i zlých vecí a zostane v nás dlho, pretože nemôžeme závisieť od zmien vo vláde USA a Európa sa musí znovu presadiť a bude sa brať vážnejšie.“

GLOBSEC je think tank so sídlom v Bratislave na Slovensku, ktorý poskytuje množstvo vplyvných fór zameraných na bezpečnosť, NATO a Atlantickú spoluprácu prostredníctvom globálnych záležitostí. Organizácia sa zameriava na podporu spolupráce súkromného a verejného sektora v týchto záležitostiach a pomoc NATO pri organizovaní mnohých stretnutí a diskusií o vznikajúcich technológiách.

Napriek výzvam epidémie korónových vírusov mohla organizácia osobne usporiadať svoje fórum Globesek 2020 Bratislava a summit Tadra. .

Na svojom bratislavskom fóre v roku 2020 sa tejto organizácii podarilo zjednotiť tureckých a gréckych ministrov zahraničia v snahe uľahčiť mierové napätie medzi oboma krajinami NATO.

GLOBSEC sa v budúcom roku chystá vyvinúť úsilie o vybudovanie stáleho rámca dialógu medzi súkromným sektorom a NATO, ktorý mu pomôže udržať si náskok pred budúcimi výzvami aliancie. V rámci týchto plánov bol zriadený think tank, ktorý združuje dodávateľov bezpečnostných služieb, akademikov, technologické spoločnosti a aliancie prostredníctvom nezávislého fóra.

READ  Portréty postáv Baldur's Gate vygenerované umelou inteligenciou spôsobujú, že hráči sa scvrknú

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close